Otevřené aktivistické setkání

indexAsociace Alerta, Voice of anarchopacifism (VAP) a komunitní centrum Ateneo plánují na 28. a 29. června 2014 otevřené aktivistické setkání v Mostě. Skrze tuto akci chceme upevňovat vazby mezi skupinami a jednotlivci z prostředí anarchistického, antikapitalistického a environmentálního hnutí. Víkendovým setkáním se pokusíme vytvořit přátelskou atmosféru, která umožní se vzájemně poznat, vyměnit si informace a sdílet zkušenosti.

Na rozdíl od akcí jako jsou třeba Akční dny nebo Aktivistický kemp, však tato akce bude mít více spontánní ráz. Znamená to, že zajistíme zázemí pro setkání, vaření, hygienu, nocleh atd. Průběh setkání se už ale bude rozvíjet spontánně na základě potřeb a očekávání zúčastněných. Můžeme třeba sedět u ohně, grilovat a debatovat, jít na výlet do přírody, něco společně tvořit, plánovat budoucí aktivity, podniknout nějakou přímou akci nebo cokoliv jiného. Setkání bude takové, jakým ho společně uděláme. Každá ze zúčastněných osob do něj může něčím organizačně přispět.

Zatím padl návrh na tato témata volné diskuze:

· Organizace, komunikace, bezpečnost afinitních skupin (praktikované a uplatňované v komunitě VAP)

· Pojďme zase jednou mluvit o hnutí (témata týkající se stavu anarchistického hnutí, a to hlavně v oblasti Čech a Slovenska)

· Organizační a rozhodovací mechanizmy ve volné komunitě

· Základy bezpečné komunikace (nejen elektronické). Mechanizmy k prověřování komunikačních kanálů, kontaktů atd.

· Jak a proč se organizovat v solidárních sítích.

Samozřejmě na programu nemusí nutně být vše co bylo navrženo. Naopak tam může být i to, co zatím navrženo nebylo.

Podílení se na programu pochopitelně není podmínkou pro případnou účast. Omezením není ani věk, takže se klidně mohou zúčastnit i děti, pro které jistě společně vytvoříme příjemnou atmosféru.

Akce se bude prolínat se Sousedskou slavností o které najdeš informace ZDE. Někteří aktivisté a některé aktivistky se zůčastní i samotné sobotní slavnosti. Aktivistická témata je tedy v případě zájmu možné otevřít už v sobotu. Pro ty co dorazí až v neděli, je sraz od 8:00 v komunitním centru Ateneo. Program setkání se však nemusí a pravděpodobně ani nebude vázat pouze na tyto prostory.

Pokud máš ještě nějaké dotazy či poznámky, pošli je prosím na ateneo(zavináč)safe-mail.net.

Těšíme se na spolupráci.

S pozdravy,
Asociace Alerta
kolektiv komunitního centra Ateneo – Most
Voice of anarchopacifism (VAP)

This entry was posted in AKCE, ANTIKAPITALISMUS, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , . Bookmark the permalink.