Nová publikace: Majdan a jeho rozpory

Majdan-624x416Když se na Ukrajině spustily události kolem Majdanu, každý den korporátní média chrlila spoustu nových informací. Bohaté zkušenosti s masmédii nás však naučily přistupovat k jejich práci s rezervou a se zdravou dávkou nedůvěry. Navíc informace, které jsou pro nás podstatné, pochopitelně masmédia nepřináší. Hodnocení událostí z třídní perspektivy od nich nelze očekávat, proto pro nás bylo důležité, poohlédnout se po jiných zdrojích. Velmi nás potěšilo, když jsme při našem hledání zjistili, že skupina Přátelé komunizace zveřejnila rozhovor s ukrajinským revolučním syndikalistou z ASP.

Tento rozhovor poskytuje přesně to, co jsme hledali a jinde nenacházeli: je v českém jazyce, na otázky odpovídá člověk, který zná historické a politické pozadí na Ukrajině a na události nahlíží optikou revolucionáře. Cenné informace, které rozhovor přináší, nám pomohly pochopit mnohé souvislosti a lépe porozumět tomu co se na Ukrajině vlastně děje. Věříme, že to samé může poskytnout i dalším lidem. Asociace Alerta se proto rozhodla, v kooperaci se skupinou Přátelé komunizace, rozhovor publikovat v tištěné formě.

Uvědomujeme si, že v době, kdy rozhovor vychází, už má Ukrajina za sebou mnoho dalších událostí, které rozhovor nestihl reflektovat. Je proto nutné text vnímat nikoliv jako vyčerpávající analýzu, ale spíše jako úvod do tématu. Úvod, díky kterému bude snadnější porozumět tomu, co se na Ukrajině odehrává nyní, případně bude odehrávat později.

Publikace je v prodeji za 30 Kč

V pdf verzi je možné si jí zdarma stáhnout > ZDE <

* * *

Publikaci je možné sehnat na těchto místech:

Infoshop Salé – Orebitská 14, Praha 3 – Žižkov / sale.s.cz

Komunitní centrum Ateneo – Vítězslav a Nezvala 2815/41 – Most / ateneo.cz

Infoshop Pelech – Čápkova 48 – Brno – Veveří / pelech.info

xbastax distribution / xbastax.cz

* * *

Chceš pomoc s distribucí? Kontaktuj nás na alerta(zavináč)safe-mail.net !

* * *

This entry was posted in General and tagged . Bookmark the permalink.