Vítězství SeaSol nad chamtivým šéfem

Seattle Solidarity Network zaznamenala opět další vítězství nad zlodějským šéfem Erikem Galantim. Podařilo se jí kampaní přímých akcí přinutit jej k tomu, aby vyplatil dlouho zadržovaný plat svému zaměstnanci Luciovi. Lucio byl kuchař v jedné restauraci v západním Seattlu, když byl deportován do Mexika, šéf využil nastalé situace a nevyplatil mu poslední výplatu. Ovšem díky podpoře Luciovy rodiny, která v Seattlu zůstala, se Seasolu podařilo vybojovat Luciovu výplatu zpět.

Na konci srpna nás jeden člen SeaSol upozornil na to, že byl jeho strýc Lucio zadržený a čelí deportaci a aby toho nebylo málo, tak mu jeho šéf odmítá vyplatit poslední výplatu. To však nebyla jediná nespravedlnost. Luciovy vyhlídky byly takové, že se octne v Tijuaně bez peněz na jídlo, ubytování nebo na cestu do rodného města. Tak se také stalo. Přátele mu naštěstí s penězi pomohli, zatímco se jeho synovec s lidmi od SeaSol pustil do boje proti jeho šéfovi.

Ke konci září 2012 vtrhlo 20 členů SeaSol spolu s dalšími sympatizanty do restaurace, ve které byl Lucio zaměstnán. Zástupci SeaSol předali šéfovi dopis s požadavky, na jejichž splnění měl 2 týdny. Luciův šéf nezaplatil a tak přešel SeaSol do akce – nejprve slovy. Začali šířit zprávy o tom, jak se Luciův šéf nespravedlivě chová ke svým zaměstnancům. Následovalo několik měsíců, při kterých se pravidelně scházeli a s pikety stáli před restaurací. V lednu rozšířili protesty i před jiný podnik vlastněný stejným šéfem.

V tu chvíli to už nebyl ten pyšný a tvrdohlavý šéf, který se vysmíval požadavkům Luciových příbuzných. Byl to pouze muž, který vlastnil dva podniky, před kterými se pravidelně scházeli lidé ze SeaSol, vyhrávali na vuvuzely, skandovali a nosili pikety celé tři týdny, během kterých přicházel o zisky. Tehdy to vzdal. Čtyři měsíce se s tím odmítal vyrovnat a lhal, nakonec však vypsal šek na celou zadržovanou částku jednomu z Luciových příbuzných.

 

přeloženo z webu seasol.net

This entry was posted in ANTIKAPITALISMUS, CO SE PÍŠE JINDE, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , . Bookmark the permalink.

0 Responses to Vítězství SeaSol nad chamtivým šéfem

  1. Pingback: Asociace Alerta | KREATIVITA * VZDOR * SOLIDARITA