Mostecká solidární síť zahájila činnost!

mss_logoV rámci Asociace ALERTA od dubna 2013 funguje Mostecká solidární síť (MSS). Je to projekt inspirovaný podobnými solidárními sítěmi ve světě, mezi něž patří například u nás často zmiňovaná Seattle Solidarity Network. Mostecká solidární síť je rovnostářsky strukturovanou sítí pracujících, nezaměstnaných a studentů. Sdružujeme se, abychom hájili naše zájmy prostřednictvím kolektivní akce a vzájemné pomoci.

Polem naší působnosti je velmi široké. Jsou jim ulice, školy, pracoviště, sousedství a jiná místa, kde dochází k organizovanému útlaku ze strany šéfů či pronajímatelů a je možné se mu zde také organizovaně bránit.

Organizujeme se za účelem vzájemné pomoci. Osamocený jedinec je proti jednání šéfů a pronajímatelů bezbranný. Kolektivní vzdor a solidarita se však mohou stát účinnými nástroji obrany.

Trápí tě nezaplacená mzda? Nedobrovolné přesčasy? Zvyšování nájemného? Nevrácená kauce? Nebo máš jiný podobný problém se šéfem či pronajímatelem bytu? Kontaktuj Asociaci ALERTA a zapoj se do Mostecké solidární sítě.

Společně s tebou problém prodiskutujeme a posoudíme, jak jsme schopni pomoci s jeho řešením. Jako první krok volíme předání tvých (a v tom momentě už vlastně kolektivních) požadavků odpovědné osobě s lhůtou na jejich splnění. Informujeme ji také, že se v případu angažuje Mostecká solidární síť, která je připravena učinit další kroky. Jaké kroky to budou, záleží na tobě, na reakci protistrany i našich možnostech.

Mostecká solidární síť je připravena pro dosažení cílů použít osvědčené metody, které v minulosti pomohly vyhrát drobné i větší spory mnoha lidí po celém světě. MSS však není charita, ale síť vzájemné pomoci! Znamená to, že nehodláme řešit spor za někoho a bez něj, ale jedině v součinnosti s ním. Vítaná je tedy aktivní participace osob, v jejichž sporech se angažujeme.

Pokud tě naše iniciativa zaujala, napiš nám na

alerta(zavináč)safe-mail.net

nebo zavolej na tel. číslo: + 420 605 929 623

*

Související video:

Seattle Solidarity Network (SeaSol) je skupina, která se stala velkou inspirací pro Mosteckou solidární síť i pro celou Asociaci ALERTA. Následující video je krátkým nahlédnutím do toho, jak SeaSol funguje. Video ukazuje i konkrétní výsledky činnosti této solidární sítě.

Pro spuštění videa klikněte na obrázek. ↓↓↓ Úvod do Seattle Solidarity Network_CZ*

Plánujeme:

Slovenská organizace Priama akcia vydala brožuru Jak vytvořit skupinu věnující se problémům na pracovišti a v komunitě. Brožura o rozsahu 44 stran přibližuje, jaké konkrétní kroky je možné udělat, pokud chcete začít budovat organizaci věnující se řešení problémů na pracovišti a v komunitě. Vedle rozhovoru s členem SeaSol a několika příkladů vítězství organizace ve sporech proti zaměstnavatelům a pronajímatelem bytů tu najdete i doslov Priamej akcie.

Asociace Alerta plánuje tuto publikaci vydat v českém jazyce a s vlastním doslovem. Prozatím doporučujeme alespoň slovenskou verzi od nakladatelství Bod zlomu, která je ke stažení > ZDE <

*

Související texty:

* Organizovanie sa proti šéfom a majiteľom bytov v praxi – fungovanie a úspechy SeaSol > ZDE <

* Vítězství SeaSol nad chamtivým šéfem > ZDE <

* Sieť solidarity v Atlante dosiahla vyplatenie dlžnej mzdy > ZDE <

* Kolektív SeaSol pomohol klientovi Chase Bank dostať späť jeho peniaze > ZDE <

* Najnovšie víťazstvo Seattle Solidarity v komunitnom spore > ZDE <

This entry was posted in ANTIKAPITALISMUS, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , . Bookmark the permalink.