Program Aktivistického kempu- aktualizace 20.6.

Blíží se termín Aktivistického kempu, který proběhne 15.6. až 25.6.2012 v Severozápadních Čechách. Plány na program se nám pomalu ale jistě rozrůstají. Přinášíme nyní předběžný seznam domluvených bodů. Program však zatím není uzavřen! Některé body jsou v jednání a stále je zde dost prostoru i pro tvou iniciativu. Aktivistický kemp je rozjetý vlak. I ty do něj můžeš nastoupit a podílet se na určování jeho směru a obsahu.

 

BODY PROGRAMU:

>> Výtvarná dílna (fluorescenční barvy, trash art, urban art,pet art, nature art), keramická hlína

+ výstava : trash-art, urban art, etno-art, plakáty, pohlednice >> sobota 16.6. 2012

>> Přednáška na téma: Výzkum rasismu v současné psychologii. >> sobota 16.6.2012 – člen Iniciativy Ne rasismuINR

>> Prezentace: Zkušenost ze sporu na pracovišti

Prezentace člena Přímé akce se soustřeďuje na první spor, který na pracovišti zažil, když dostal neplatnou výpověď a firma mu odmítla vyplatit odstupné. Jelikož před tím neměl podobnou zkušenost, zůstal jako mnoho lidí v takovéto situaci zaskočený. Bude hovořit o tom, jak přišel od překvapení ke konání za dosažení svých požadavků a jak společně s pomocí své organizace uspěl. >> sobota 16.6. 2012 – člen Priamej akcie – PA

>> Podpora veganský vězňů a vězeňkyň >> neděle 17.6. 2012

– právní problematika aktivismu za osvobozeni zvířat u nás a v zahraničí

– proč je důležitá podpora vězněných, čím je specifická u veganů/nek

– představení největších kauz environmentálního hnutí a hnutí za osvobození zvířat

– představení současných vězněných + jejich případů

– psaní dopisu

– vzpomínka na zemřelé aktivisty/tky

– diskuse o možnostech podpory vězněných veganských aktivistů/tek

>> Workshop metody pro přímou akci (blokády, okupace atd.) >> neděle 17.6. 2012 – Asociace ALERTA

>> Přednáška: Přímá akce jako nedílná součást aktivismu >> pátek 22.6. 2012- Voice of anarcho-pacifism – VAP

>> Přednáška: survival skills (voda, potrava, přístřešek) , grow-kit,  zelená střecha, městská farma, guerilla gardening, >> sobota 23.6. 2012 od 10:00

>> Přednáška s diskuzí: Freeganství jako odpověď >> sobota 23.6. 2012- Voice of anarcho-pacifism – VAP

>> Ber slepici a běž: přednáška a praktický workshop – Otevřená záchrana zvířat >> sobota 23.6. 2012 od 13:00 – Michal Kolesár

>> Přednáška: Centralita pracovišť a jejich a politický význam

Jsou místem, kde dennodenně reprodukujeme podmínky, ve kterých jsme vykořisťováni a odcizeni, a vytváříme moc, která stojí proti nám – kapitál. Jenže právě kvůli významu, který mají pracoviště pro kapitál, jsou důležitá i pro nás. Na nich dnes můžeme nasadit nejúčinnější páku v boji za bezprostřední cíle a z nich může zítra vyjít boj za překonání kapitálu a jeho státu. O tom všem bude řeč na prezentaci Kolektivně proti kapitálu. Mluvit se bude i o politickém významu továrny, její roli v moderním kapitalismu a co nepokryje prezentace (například ne/souvislost mezi dnešními protesty proti reformám a pracovišti), tomu dá prostor diskuse. >> sobota 23.6. 2012 od 16:00 – Kolektivně proti kapitálu – KPK

>> Workshop metody pro přímou akci (blokády, okupace atd.) >> sobota 23.6. 2012 – Asociace ALERTA

>> Diskuse: Koncepce sítě komunitních center >> neděle 24.6. 2012 – dopledne

>> Přednáška o možnostech využití biomasy >> Asociace ALERTA- Datum zatím neupřesněn!

>> Přednáška o problematice odpadů a spaloven >> Datum zatím neupřesněn!

>> Přednáška na téma: Kritická reflexe hnutí za osvobození zvířat >> Lukáš Borl – Asociace ALERTA >> Datum zatím neupřesněn!

>> Představení vydavatelství, která se orientují na vydávání antikapitalistických a environmentálních publikací. >> V průběhu celého kempu!


V rámci Aktivistického kempu bude Mobilní kino promítat následující filmy

<>

Just do it – příběh novodobých psanců

Jeden rok strávila aktivistka a režisérka Emily James ve světě environmentální přímé akce, ve skupinách Climate Camp a Plane Stupid, aby přinesla příběh lidí, kteří blokují továrny, obsazují banky a letiště, útočí na uhelné elektrárny. Je to příběh radikálních environmentalistů, které britská vláda označila za největší domácí extremisty a potížisty, příběh lidí, kteří nechtějí klimatickou změnu, ale změnu systému.

Raid on Reykjavik Reloaded

Raid on Reykjavik Reloaded je nový film o jedné z největších sabotáží na poli osvobození zvířat v dějinách, potopení poloviny islandské velrybářské flotily. Zabývá se její přípravou a provedením, ale i následky a lovem velryb jako takovým. Jeho anglický název odkazuje na povídku Roda Coronada, jednoho ze sabotérů, která celým filmem provádí.

Udělat film, celý vytvořený v duchu DIY, trvalo rok a půl. Několik týdnů se natáčelo přímo na Islandu, místu sabotáže, několik měsíců se stříhalo a několik dalších měsíců se pracovalo na hudbě, kterou mají na svědomí lidé okolo mezinárodní hardcore komunity.

web k filmu zde: http://raidonreykjavik.cz/

If a tree falls: The story of Earth Liberation Front

Koncem roku 2005 provedli agenti FBI zátah po celé zemi proti radikálním environmentalistům z Earth Liberation Front, skupině, kterou sama FBI nazvala „největší domácí teroristickou hrozbou.“

Roky, ELF – fungující v separátních anonymním buňkách bez vedení – prováděla působivé požáry proti desítkám obchodních firem, které obvinili z ničení životního prostředí: od těžařských firem, po dodavatele automobilů, až po jatka divokých koní.

Se zatčením 14 lidí, vláda odkryla pravděpodobně největší ELF skupinu v Americe. Dokument vypráví tento pozoruhodný příběh o vzestupu a pádu této buňky a soustřeďuje se na změnu a radikalizaci jednoho z členů.

Nalezeni na ztraceném

V červenci a srpnu 2011 Správa Národního parku Šumava vykácela v chráněném polesí Na Ztraceném 32 hektarů holin. V místech, kde tokal tetřev hlušec, létal datlík tříprstý a pomalu vznikal pralesovitý porost, to dnes vypadá jako na parkovišti. Zabránit tomu se přímo na místě snažily stovky lidí. Desítky tisíc lidí z celé republiky jim a vědeckému pohledu na Šumavu vyjádřily podporu.

Dokumentární film “Nalezeni na ztraceném” ukazuje, co se děje v šumavském houští. Politici od Špidly po Moldana, vědci od Kindlmanna po Fantu, herci od Vávry po Vydru, blokádníci od Veroniky po Járu. Všichni jsou nalezeni na ztraceném. Hledejte je tam také.

Informace na: http://www.nalezeninaztracenem.cz/

 

Program zatím není uzavřen. Pracujeme na tom!


 


This entry was posted in AKCE, ANTIKAPITALISMUS, EKOLOGIE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.

0 Responses to Program Aktivistického kempu- aktualizace 20.6.

  1. Pingback: Kolektivně proti kapitálu » Centralita pracovišť a jejich a politický význam