2x promítání v Praze: Dělnické boje v Argentině

Mobilní kino plánuje dvě další promítání v Praze. Tentokrát si přiblížíme dělnické boje v Argentině, kde dosáhly velké intenzity během ekonomické krize a pokračovali o po jejím „překonání“. V pondělí 18.6.2012 si promítneme v infocentru Salé film Zanon: továrna bez šéfů. V úterý 19.6.2012 se pak v hospůdce na Parukářce podíváme na film Převzetí. Oba filmy jsou velice inspirativní ale odkrývají také limity současných dělnických bojů.

 

Zanon: továrna bez šéfů

Po krachu argentinské ekonomiky v roce 2001 zaměstnanci odmítnou opustit továrnu Zanon a rozhodnou se, že jí obsadí a začnou provozovat sami bez šéfů a privilegovaného managementu. Film zprostředkovává úvahy lidí pracujících v továrně o tom, co dokázali, co všechno předcházelo, jak to zasáhlo do jejich životů a změnilo pohled na svět.

start: 18.6.2012 od 19:00

Infocentrum Salé
Orebitská 14
Praha 3 – Žižkov
http://sale.s.cz/

Vstup: ZDARMA!


……………………………………………………………………………………..

Převzetí

30 nezaměstnaných obráběčů autosoučástek z předměstí Buenos Aires jednoho dne nakráčí do své uzavřené továrny, rozbalí karimatky a odmítá odejít. Jediné, co požadují, je znovurozjetí výroby.

Avšak tento jednoduchý čin – převzetí – má sílu postavit debatu o globalizaci na hlavu. Dělníci, vyzbrojeni pouze praky a udržujíce víru v dílenskou demokracii, čelí šéfům, bankéřům a celému systému, který vidí jejich milované fabriky jenom jako kupu železa určenou do sběru. Tvůrci filmu, Avi Lewis a Naomi Klein zavedou diváky do životů dělníků a jejich rodin, kteří musí bojovat za svoji práci a důstojnost proti továrníkům, politikům a soudcům. Výsledkem je politický thriller z reálného života, který vrhá dělníky proti místní vládnoucí elitě a mocným sílám globálního kapitalismu.

start: 19.6. 2012

od 20:00 do 23:00

Hospůdka Parukářka, Vrch sv. Kříže, Praha – Žižkov

Vstup: ZDARMA!

 


This entry was posted in AKCE, ANTIKAPITALISMUS, MOBILNÍ KINO, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.