Výzva k solidárním akcím na podporu perzekuovaných anarchistů a anarchistek v ČR

fistNásleduje výzva českých anarchistů a anarchistek, reagujících na nedávnou policejní operaci Fénix, která vedla k perzekuci mnoha osob po celém Česku.

Systematické pronásledování anarchistů a anarchistek v Česku se stalo nepříjemnou realitou. Naše hnutí je vystaveno represím vyjádřených zatýkáním, domovními prohlídkami, výslechy, vyhrožováním a zabavením serverů. Anarchistické hnutí v této situaci rozhodně nesmí mlčet pokud si chce zachovat svou tvář a subverzivní povahu. Utlačuje-li policie některé z nás, je to výzva k boji pro nás všechny.

Represe postihla především ty, co se vlastními slovy i činy přihlásili ke svému nepřátelství vůči kapitalismu a státům ve všech jejich podobách. Ke svému nepřátelství vůči institucím nadvády a vykořisťovatelským vztahům, které tvoří pilíře globálního kapitalismu.

Nejvyšší formou solidarity s perzekuovanými je pokračování v anarchistickém boji, kterého jsou sami součástí. Vyzýváme tímto veškeré anarchistické skupiny po celém světě aby se připojily ke společnému boji proti represím v Česku. Represe má dlouhé prsty, ale nemůže kontrolovat veškerý sociální prostor. Hledejme skuliny a vrážejme do nich klíny. Rozšiřujme trhliny v kapitalistických strukturách a vztazích. Učiňme náš odpor nekontrolavatelný. V neděli 10. 5. 2015 všichni organizujme solidární aktivity všude, kde kapitál a státy šlapou po lidské důstojnosti.

This entry was posted in AKCE, CO SE PÍŠE JINDE, General, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , . Bookmark the permalink.