Demonstrace proti perzekucím anarchistického hnutí v Česku

solidemo_4.5.2015Anarchistické hnutí v Česku v posledních dnech čelí útokům represivních složek státu. Na pondělí 4. 5. 2015 je proto do Prahy svolána demonstrace jako reakce na tyto události.

Zatýkání, domovní prohlídky, výslechy, vyhrožování, zabavení serverů a další projevy perzekuce. To jsou dosavadní výsledky protianarchistických represí, které 28. dubna 2015 zahájila česká policie ve své operaci Fénix. Mnoho osob bylo zadrženo a bylo jim sděleno podezření nebo obvinění ze spáchání trestných činů. Tři anarchisté jsou ve vyšetřovací vazbě a je těžké odhadnout co bude následovat.

Je evidentní, že celostvětová represivní vlna se prohnala od Ameriky přes Španělsko, Řecko a jiné krajiny až do Česka. Zda represe napáchá v anarchistickém hnutí velké škody závisí i na jeho ochotě a schopnostech organizovat se na vlastní obranu. Represe se stane neúčinou pokud proti brutalitě státu postavíme anarchistickou politiku přímé akce. Pokud proti policejnímu zastrašování postavíme kolektivní vzdor a solidaritu.

Ukažme, že se represí nezalekneme a nebojíme se vyjít do ulic. Strach slábne v kolektivu. Společně se proto sejdeme v ulicích Prahy a necháme zaznít hlas solidarity.

Uvidíme se v pondělí 4. 5. 2015 ve 20:00 před stanicí metra Národní třída.

Touhu po svobodě resprese nezastaví!

DCIM100MEDIA

This entry was posted in AKCE, CO SE PÍŠE JINDE, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , , . Bookmark the permalink.