3. Festival anarchistické knihy v Praze

imagesAnarchistický knižní festival letos proběhne v sobotu 9. května od 11:00 do 20:00 v autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově. Již tradičně se na něm představí vydavatelé a distributoři anarchistické literatury nejen z Česka a Slovenska, ale i ze zahraničí. Chybět nebudou ani přednášky a workshopy. Bookfair opět navštíví americký kolektiv CrimethInc, z dalších například polská skupina Spina.

Festival není ani zdaleka jen prodejní prezentací knih a literatury. Je především místem setkávání, kde můžete tváří v tvář potkat nejen malé vydavatele a autory, ale i nejrůznější organizace, kolektivy a uskupení z širšího okruhu antiautoritářského hnutí. Místem, kde se lze seznámit s lidmi z masa a kostí a poznat tak organizace a kolektivy jinak, než z prohlášení na webových stránkách, místem, kde lze navázat nové vztahy a přátelství, místem, kde lze domlouvat nové projekty a spolupráci.

Literatura zde nicméně je v centru dění. Od loňského roku vyšla v širším okruhu anti-autoritářského hnutí celá řada nových titulů a několik vydavatelů již oznámilo téměř tradiční festivalové premiéry. K dostání samozřejmě budou i nejrůznější periodika a fanziny. Účast přislíbilo i jedno z největších evropských distribucí anarchistické literatury, londýnské Active distribution.

Vedle prezentačních stánků jsou pevnou součástí bookfairu i přednášky a workshopy. Ani letos nás nemine prezentace amerického kolektivu CrimethInc, který se na bookfairu zastaví se svým novým přednáškovým a diskusním turné Změnit všechno: anarchistická výzva. Zajímavý jistě bude polský kolektiv Spina, zabývající se především rozhodovacími procesy a vnitřním fungováním kolektivů a organizací. Anarchsitická federace v rámci festivalu připomene osobnost Michala Káchy, který v Jeseniově ulici bydlel.

Další program se tvoří a bude průběžně doplňován.

Veškeré informace naleznete na: anarchistbookfair.cz

This entry was posted in AKCE, CO SE PÍŠE JINDE, General, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.