Festival solidarity: Protest proti Řízkárně spojený s kulturním programem

FestSolidarity_perexKreativita, vzdor, solidarita. To jsou tři nosné hodnoty akce, která se uskuteční v sobotu 25. 4. 2015 před restaurací Řízkárna v Praze. Řízkárna je známá tím, že její provozovatel Vladimír Krulec dlouhodobě nevyplácí mzdy lidem, kteří zde pracují v nedůstojných podmínkách a někdy jsou i šikanováni.

Řadu měsíců poškození pracující z Řízkárny ve spolupráci se solidárními sítěmi bojují proti bývalému šéfovi za vyplacení dlužných mezd. Proběhla celá řada přímých akcí od piketů přes demonstraci v ulicích Prahy až po okupace restaurace. Tyto akce se snaží bez úředních a politických zastupitelů zasáhnout citlivá místa chamtivého zaměstnavatele. Vladimír Krulec však stále tvrdohlavě odmítá vyplatit, co pracujícím dluží. Mostecká solidární síť (MSS) a Síť vzájemné pomoci (SVP) proto organizují další přímou akci, jejímž cílem je narušovat provoz restaurace a způsobovat výrazný pokles tržeb provozovatele. Chceme aby se Vladimírovi Krulcovi byznys založený na okrádání pracujících z finančního hlediska nevyplácel a raději pracujícím zaplatil, co jim dluží.

Festival solidarity, který proběhne u Řízkárny, bude kombinovat piknikovou i protestní atmosféru. Na místě bude přítomný kolektivní odpor a solidarita i kultura a zábava.Těšit se můžete na živou i reprodukovanou hudbu, veganské občerstvení, divadelní vystoupení a jiné zajímavosti. Pokud chcete přispět něčím konkrétním do programu, ozvěte se nám na kontakt: most-solidarita[ @ ]safe-mail.net

Zahrají:

Baty von Janof

Potmě

Kopec šišek

Miloš Hlávka

FestSolidarity_plakát

This entry was posted in AKCE, CO SE PÍŠE JINDE, General, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.