Anarchistický knižní festival

V Praze se uskuteční další ročník Anarchistického knižního festivalu. Akce se bude konat 19. – 20. dubna 2014. Následuje pozvánka na akci, doplněná o další podstatné informace.

* * *

V době, která přeje politickým a sociálním alternativám, potřebujeme místa setkávání, kde se dají navazovat nové kontakty, kde lze diskutovat, sdílet informace, startovat a propojovat aktivity.

Anarchistický knižní festival pro širší okruh antiautoritářského hnutí takové místo nabízí. Jeho jádrem je, jak název napovídá, setkání vydavatelů a distributorů literatury, tedy příležitost shlédnout a případně pořídit široké spektrum tematické literatury a také potkat její tvůrce tváří v tvář.

Ale nezůstává pouze u toho. Součástí festivalu jsou i celodenní pásma tématických přednášek zajímavých hostů z domova i zahraničí, praktické workshopy i prezentace aktivních skupin, kolektivů a organizací.

Knihy a další publikační aktivity jsou důležité, ale protože bez živého hnutí a reálných aktivit jsou jen teorií, téma letošního festivalu jsou reálné sociální boje. Můžete se tak těšit na hosty z řad ukrajinských anarchistů, se kterými budeme hovořit o nedávných bouřích, na člena kolektivu CrimethInc, který se podělí o zkušenosti z dlouholetého organizování hnutí v USA. V jednání jsou aktivisté ze squatu Rota Flora z Hamburku, který udržely na světě masivní pouliční bouře, nebo běloruští anarchisté neúnavně bojující proti represím autoritářského státu.

Letošní ročník anarchistického knižního veletrhu se uskuteční o víkendu 19.-20. dubna (pondělí je státním svátkem) v klubu Pilot na adrese Donská 19 (prezentační část se stánky) a Café V lese na adrese Krymská 12 (přednáškové pásmo), oba dny od 12:00 do večerních hodin. Oba prostory jsou od sebe vzdáleny 130 metrů.

Aktuální informace, upřesnění programu a další najdete na webu anarchistbookfair.cz.

Pokud se chcete festivalu jakýmkoliv aktivním způsobem zúčastnit (chcete nabídnout přednášku, workshop, přijet se svou distribucí, mít na festivalu stánek s literaturou, kterou vydáváte), napište nám prosím co nejdříve na kontaktní e-mail anarchistbookfaircz [a] riseup.net

Ozvěte se nám i s tipy na zajímavé hosty či v případě, že můžete festivalu jakkoliv pomoci s organizací, propagací, uspořádáním benefice či jinak.

Děkujeme.

Otevřené setkání k Anarchistickému festivalu knihy

Od 17:00
Infocentrum Salé (Orebitská 14, Praha 3 – Žižkov)

Anarchistický festival knihy vstupuje do druhého ročníku. Bude větší, dvoudenní, s větším množstvím hostů i doprovodných aktivit. Pokud máte zájem se podílet na jeho přípravě nebo s ním jakkoliv pomoci, je toto setkání určené právě pro vás.

Jako organizátoři nechceme pojímat kohokoliv jako „dobrovolníka,“ který si odvede svůj díl práce, který mu organizační team „manažuje.“ Proto svoláváme toto otevřené setkání všech, co se na festivalu jakkoliv podílí, nebo podílet chtějí. Jeho cíle jsou jak informační (představení konceptu a diskuse o něm, doladění podoby festivalu), tak koordinační (praktická koordinace aktivit, vytvoření pracovních skupin).

Pokud chcete přiložit ruku k dílu, jste vítáni. Jakýkoliv nápad, jak přispět, je vítán. Jako akutní cítíme zejména:

– pomoc s organizací přímo na místě (příprava stolů a místa jako takového před festivalem; obsluha stánků v době, kdy lidé od nich přednáší během dne; obsluha informačního stánku; úklid atd.)

– pomoc s překlady přednášek a workshop z En do Čj a obráceně (čím více překladatelů a překladatelek, tím lépe – každý si tak bude moci více odpočinout)

– jakákoliv pomoc s propagací (lepení a roznos plakátů, letáků atd.)

– pomoc s financováním festivalu (uspořádání benefitu jakéhokoliv druhu, finanční dar)

– upečení, uvaření či jiné připravení dobroty na chystaný sobotní večerní raut

http://anarchistbookfair.cz/3-3-otevrene-setkani-k-anarchistickemu-festivalu-knihy/

 

This entry was posted in AKCE, CO SE PÍŠE JINDE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.