Prezentace Atenea a MSS na slovenském Ffud festu

mss_logoVe slovenském městě Sereď se 8. – 10. 8. 2013 koná čtvrtý ročník festivalu Ffud fest. V roce 2011 zde člen Asociace Alerta realizoval promítání filmu Architekt odpadu. Tentokrát se na festival chystáme ve větším počtu, abychom zde kolektivně prezentovali projekt Komunitního centra Ateneo a činnost Mostecké solidární sítě. Na místě bude také naše distribuce publikací nejen z dílny Alerta press. Podpořit Ateneo pak bude možné i skrze benefiční tombolu ve které se bude hrát o CD, LP a jiné zajímavosti.

Chystané prezentace a diskuze

Komunitní centrum Ateneo jako součást antikapitalistické praxe – ( sobota 10. 8. 2013 – od 16:00)

V listopadu 2012 se v severočeském městě Most zrodilo Komunitní centrum Ateneo. Členové a členka kolektivu Atenea budou mluvit o tom, proč komunitní centrum vzniklo, na jakých pilířích stojí a jaká je jeho pozice v rámci antikapitalistického hnutí. Představí nejen cíle a praktické aktivity projektu, ale také nastíní možnosti širší spolupráce s lidmi z jiných měst.

Co je a kam míří Mostecká solidární síť (MSS) ( sobota 10. 8. 2013 – od 17:00 )

Na představení projektu Komunitního centra Ateneo plynule naváže prezentace Mostecké solidární sítě (MSS). Tato síť je jedním z projektů, které se zrodily právě v Ateneu. Funguje sice teprve několik týdnů, ale přesto věříme, že je o čem mluvit! Trápí tě nezaplacená mzda? Nedobrovolné přesčasy? Zvyšování nájemného? Nevrácená kauce? Nebo máš jiný podobný problém se šéfem či pronajímatelem bytu? V naší prezentaci nastíníme, jak se podobné problémy dají řešit prostřednictvím kolektivní akce a vzájemné pomoci.

This entry was posted in AKCE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , . Bookmark the permalink.