Víkendové setkání skupin Food not bombs – 12. – 14.4.

Skupiny Food not bombs (FNB) působí v mnoha různých městech a pomáhají nasytit teplým jídlem ty, co z různých důvodů přišli o možnost jídlo získat. Kolektivy FNB praktikují solidaritu v praxi, díky které se daří pomáhat konkrétním lidem a poukazovat přitom na systémové příčiny chudoby. Skupiny FNB většinou působí autonomně na lokální úrovni. Každá se kládá z různých jedinců a tato pestrost se odráží i v různosti přístupů.

Každá skupina má také jiné zkušennosti z terénu, se získáváním potravin, s komunikací s lidmi, kterým podává jídlo nebo se kterými ho připravuje. Všechny tyto zkušenosti nebo každý specifický přístup mohou být velmi přínosné i pro druhé. Samozrejmě za předpokladu, že ti, kteří je získali, je také budou sdílet.

Velké vzdálenosti, které dělí lokální skupiny FNB, jsou často překážkou pro sdílení zkušeností a pro komunikaci tváří v tvář. Kolektiv komunitního centra Ateneo se proto společně s několika skupinami FNB a Asociací ALERTA, rozhodl v Mostě zorganizovat víkendové setkání všech skupin FNB, které o to projeví zájem. Setkání proběhne ve dnech 12. 4. až 14. 4. 2013 v mosteckém Ateneu a jeho smyslem bude navazování vazeb, sdílení zkušeností a snaha o reflexi praxe iniciativ Food not bombs. Na programu bude společné vaření, kulturní program a tématické diskuze. Pořádající kolektiv zajistí technické zázemí. Obsah akce by však měl být kolektivním dílem. Své nápady s námi můžeš konzultovat skrze kontakt ateneo(zavináč)safe-mail.net. Setkání bude otevřené, což znamená, že jde o zcela veřejnou akci, na kterou se mohou dostavit i lidé mimo okruh Food not bombs.

Na tvou účast se těší přípravný tým:

Komunitní centrum Ateneo
http://ateneo.cz/

Asociace ALERTA – sever
http://alerta.cz/

Food Not Bombs – Kolín
https://www.facebook.com/pages/Food-not-Bombs-Kolín/211604602257236

Food Not Bombs – Karlovy Vary
http://food-not-bombs.cz/karlovy-varyThis entry was posted in AKCE, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged . Bookmark the permalink.