On-line zpravodajství: Hlukové obléhání Věznice Rapotice

Asociace ALERTA je v kontaktu s lidmi, kteří nyní obléhají objekt Vežnice Raportice a vyjadřují zde podporu vězněnému Romanovi Smetanovy. Sledujte náš web, kde budeme v on-line zpravodajství postupně zveřejňovat informace z místa probíhající akce. Roman potřebuje naší podporu a solidaritu. Naváhejme mu jí poskytnout! Neváhejme jí ale poskytnout ani dalším lidem, kteří jsou vězněni nebo jinak stíháni z politických důvodů.

 

ON-LINE ZPRAVODAJSTVÍ spuštěno 25.11.2012 v 16:45

 

16:46 – Na místě je asi 20 osob. Před plotem věznice skandují různa hesla, jako např “Pusťte Smetanu” a jiné. Připravuje se ohňostroj.

16:50 – Na místo dorazily 3 osoby z vězeňské služby a vyzívají přítomné k opuštění místa. Aktivisté a aktivistky zahajují ohňostroj.

16:53 – Přišly další dvě osoby vězeňské stráže. Už jich je tedy pět. Opakovaně vyzívají přítomné k opuštění místa. Aktivistě a aktivisty váhají zda setrvat, nebo místo opustit.

16:56 – Dvacet lidí, kteří přišli vyjádřit podporu Romanovi, opuští prostory před Věznicí Rapotice. Dávají se na ústup. Nikdo nebyl zadržen ani zraněn.

17:05 – Mluvčího protestujících aktivistů a aktivistek telefonicky kontaktovala Česká tisková kancelář (ČTK). Poskytuje jim rozhovor a vyjadřuje se k průbehu akce.

17:43 – Na serveru ČTK se objevuje zpráva o akci na podporu Romana Smetany. Můžete si jí přečíst zde: Anarchisté podpořili řidiče Smetanu ve věznici v Rapoticích.

18:40 – Přinášíme dvě fotografie pořízené během hlukového obléhání Věznice Rapotice.

 

23:45 – Na serveru youtube.com bylo zveřejněno video z hlukového obléhání Věznice Rapotice.

This entry was posted in ABC / AČK, AKCE, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.