Ohlédnutí za třetím ScreamFestem v Mostě

V sobotu 8.9.2012 proběhl v Mostě již třetí ročník ScreamFestu. Opět jsme se v parku za SHD sešli_y abychom propojili_y protest a angažovanost s tvořivou zábavou, uměním a alternativní kulturou. Minulé ScreamFesty se točili kolem lokálních problémů jako je rozšiřování uhelných dolů a plánovaná výstavba spalovny odpadu v Komořanech. Tentokrát jsme poukázali_y na to, že tyto lokální problémy jsou dílkem globální ekologické krize.

Na místě ScreamFestu se během dne prostřídali desítky lidí, kteří měli možnost  si zde poslechnout mnohažánrovou hudbu od folku, přes hardcore až po tekno. Na místě také bylo možné si pořídit tiskoviny s politickou a environmentální tématikou a to nejen z dílny Asociace ALERTA.

Environmentální a protestní atmosféru akce dotvářeli všudypřítomné pikety a transparenty, mezi kterými byli i ty jenž vyznačovali území Bezpeněžní zóny.  Bezpeněžní zóna fungovala podle jasné výzvy: „Něco přines nebo vytvoř, cokoliv si odnes nebo spotřebuj!“ V zóně se tak během dne shromáždilo mnoho užitečných věcí a za doprovodu hudby se tyto hodnoty staly předměty bezpeněžní distribuce. Každý si bral podle svých potřeb a tužeb, případně zde zanechal věci podle svých možností.

Počasí nám tento den přálo a tak ScreamFest v uvolněné atmosféře mohl pokračovat až do večerních hodin. Atmosféru akce se pokusili_y zachytit na následujících fotkách.

This entry was posted in EKOLOGIE, REPORTÁŽE, SCREAM FEST, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.

0 Responses to Ohlédnutí za třetím ScreamFestem v Mostě

  1. Pingback: Asociace ALERTA | HLAS KREATIVITY A VZDORU