Promítání na Parukářce – Konzumní děti – 26.6.2012

Mobilní kino plánuje na úterý 26.6. 2012 další ze svých promítání. Promítat se bude v pražské hospůdce na Parukářce. Těšit se můžete na film Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství…. V současné době žije v USA sto padesát dva milionů dětí do 12 let. Není proto divu, že právě děti se staly ideální kořistí výrobců a obchodníků, kteří se snaží tento nevídaně obrovský počet zákazníků oslovit a získat za každou cenu.

Obchodníci se zaměřují speciálně na děti, protože v nich vidí neustále rostoucí kupní sílu – částky, které v současné době vydávají za zboží od oděvů po hudbu a elektroniku, dosahují výše okolo čtyřiceti miliard dolarů. Ale asi nejdůležitějším důvodem, proč se obchodníci zaměřují na děti, je množství dospělých, které děti do dvanácti let při nákupech ovlivňují – tato skupina utratí astronomickou částku sedmi set miliard dolarů ročně, což je přibližně součet ekonomik sto patnácti nejchudších zemí světa.

Kvůli jejich kupní síle a kupnímu vlivu začali obchodníci a tvůrci reklamy vymýšlet stále rafinovanější strategie, jak se dostat k jejich penězům. Často jsou to právě děti, které rozhodují, jaké si rodina pořídí auto, počítač, telefonní tarif a také kde stráví dovolenou.

od 21:00 do 23:00 hod

Hospůdka Parukářka, Vrch sv. Kříže, Praha – Žižkov

vstup: ZDARMA!


This entry was posted in AKCE, MOBILNÍ KINO, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.