Přednáška: Historie, teorie a praxe Mujeres libres

Spřátelený kolektiv Gender fuck v pražském infocentru Salé organizuje pravidelný cyklus s názvem Když nebudu moct jíst, nebude to moje revoluce. Tentokrát ve středu 27.6.2012 v rámci tohoto cyklu proběhne přednáška na téma Historie, teorie a praxe organizace Mujeres libres (svobodné ženy). Jako přednášející byl pozván člen Asociace ALERTA Lukáš Borl, který Mujeres libres vnímá jako velkou inspiraci  a právě proto o nich přednáší.

Ve třicátých letech minulého století, v období občanské války ve Španělsku se zformovala specifická anarchistická organizace Mujeres libres (Svobodné ženy). Desetitisíce žen se tehdy sdružovaly v rámci společného boje proti kapitalismu, fašismu, patriarchátu, státu a církvi. V rámci kolektivních aktivit se soustředily především na otázky sexuality, vzdělávání, třídního boje, sebeorganizace, ale nevynechaly ani fyzické střety s fašisty…

…Čím vším se Mujeres libres zabývaly? Jaká byla jejich pozice v anarchistickém hnutí? Jaké ideové pozice zastávaly a čím může tato organizace být inspirativní pro současnost? To všechno se pokusí člen Asociace ALERTA Lukáš Borl popsat ve své přednášce.

středa 27.6.2012 od 19:00
Infocentrum Salé, Orebitská 14, Praha 3 – Žižkov

Večeřet můžete už od 18:30!

vstup ZDARMA!

sale.s.cz

 

 

This entry was posted in AKCE, ANTIFAŠISMUS, ANTIKAPITALISMUS, HISTORIE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.