Promítání na Parukářce: "69" & Food not bombs

Asociace ALERTA plánuje na úterý 8.5. 2012 další promítání Mobilního kina v pražské hospůdce Parukářka. Tentokrát se promítnou dva filmy. První film se jmenuje „69“ a poskytuje unikátní pohled do dánského domu mládeže Ungdomshuset před jeho vyklizením. Druhý film se jmenuje Food Not Bombs – Solidarita v praxi a jeho snahou je přiblížit aktivitu Food Not Bombs, především skrz názory jejích členů a členek.

 

Informace k filmu: „69“

Dokumentární film „69“, poskytujćí unikátní pohled do domu mládeže Ungdomshuset před jeho vyklizením, byl oceněn na filmovém festivalu Cph:Dox. Režisér Nikolaj Viborg a kameramanka a asistentka režie Ditte Marie Nielsenová se pohybovali uvnitř Undomshuset a natáčeli posledních šest měsíců před jeho vyklizením. Jejich úsilí přineslo ovoce hned ve dvou kategoriích – film „69“ vyhrál cenu Danish Dox a cenu publika. Rozteklý asfalt a dlažební kostky v ulicích. Čtvrť Nørrebro hoří a oranžová světla pouličních lamp svítí na mladého pankáče, který zírá někam do neznáma. „Nechce se mi jít na ulici s helmou na hlavě a železnou tyčí v ruce a zároveň se bát, že když vyjdu ven, tak mě můžou zastřelit nebo zastřelit někoho z mých kamarádů. Nebo že udělám z nějakého policisty invalidu. Ale na druhou stranu už vůbec nechci, aby se tohle dělo, aniž bych se proti tomu postavil a ukázal, že tohle není v pořádku,“ říká. Režisér, kterému je 26 let, získal povolení natáčet uvnitř Ungdomshuset a tím zvěčnit každodenní život aktivistů v posledních měsících před stržením domu. Díky filmu mohou diváci poprvé shlédnout unikátní snímky z tradičních pondělních schůzí, akcí a pouličních bojů proti policii.


Informace k filmu: Food Not Bombs – Solidarita v praxi


Dokument má bezmála půlhodiny a jeho snahou je přiblížit aktivitu Food Not Bombs, především skrz názory jejích členů a členek. Ukázal pohledy lidí, kteří vybírají vyhozené jídlo z kontejnerů u supermarketů ne proto, že by měli sami hlad, ale proto, aby z něj mohli uvařit teplé jídlo pro ty, kteří si uvařit nemají kde.

Film se iniciativu Food Not Bombs nesnaží idealizovat; snaží se o vyvážený přístup, o pohled do zákulisí a ukázaní činnosti Food Not Bombs v plné nahotě, včetně nenaplněných očekávání, zklamání a překážek.

 

start: 8.5. 2012

od 20:00 do 23:00

Hospůdka Parukářka, Vrch sv. Kříže, Praha – Žižkov

Vstup: ZDARMA!

Událost na Facebooku – ZDE –


This entry was posted in AKCE, MOBILNÍ KINO, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.