Dvě nové zprávy z rozbouřeného Řecka

Na e-mail nám přišel text informující o dvou událostech, které se nedávno odehrály v Řecku. Spolu s textem přišla i žádost o jeho zveřejnění na našem webu. Po drobných korektorských úpravách tedy text zveřejňujeme na následujících řádcích a to bez jakéhokoliv našeho hodnocení. Názory na popisované události se mezi námi mohou různit, ale považujeme za důležité tento materiál zveřejnit kvůli jeho informační hodnotě.

↓ ↓ ↓

Televizní moderátor od jogurtu a svlečený policista – nové zprávy z Řecka

Video níže zachycuje anarchistickou intervenci v lokální televizní stanici v řeckém městě Ioannena.

Video z anglickými titulky je → ZDE ←

Celá událost má toto pozadí: televizní producenti pozvali do své show člena Zlatého úsvitu (neonacistické organizace), aby “informoval” veřejnost o fašistickém útoku v areálu univerzity v Athénách, který se odehrál před pár dny (fašisté při něm napadli několik studentů, média jako obvykle celou situaci překroutila a připsala útok anarchistům). Místní anarchisté a antifašisté zareagovali tím, že vtrhli do studia, právě když probíhalo živé vysílání zpráv, zaútočili na moderátora vejci a jogurtem za skandování “fízlové, televize a neonacisté, všichni šmejdi drží při sobě”.

Další zajímavá událost se stala v Athénách. V den pohřbu Dimitrise Christoulase lidé zaútočili na příslušníka speciálních policejních sil, svlékli ho (ale ponechali mu zbraň) a jeho oblečení pověsili na strom, vedle kterého Christoulas ve středu spáchal sebevraždu. Teno muž (77 let) se zabil přímo na náměstí Syntagma, protože ho, dle jeho slov, vláda připravila o penzi, na kterou si spořil 35 let.

Přeložil a zpracoval: Max Freiheit

 

 

 

……………………………………………………………………………

zdroje:

http://www.occupiedlondon.org/blog/2012/04/07/anti-fascists-pelt-eggs-yogurt/

http://www.occupiedlondon.org/blog/2012/04/07/people-attack-policeman-in-syntagma-athens-remove-his-clothes-and-place-them-at-the-point-of-the-death-of-dimitris-christoulas/

This entry was posted in CO SE PÍŠE JINDE, REPORTÁŽE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.