Neonacistický cirkus v Chanově neuspěl!

Vývoj jde kupředu a to s čím jsme se setkávali včera, může dnes být jinak. Tak třeba takový cirkus! Pryč jsou doby, kdy byly cirkusy provozovány hlavně romskými a jinými kočovníky. V dnešní době mají své cirkusy už i ultrapravicoví demagogové, kteří kočují od města k městu a svolávají obyvatelstvo na svá představení. Jen místo artistů a klaunů jsou takové cirkusy tvořeny neonacisty, xenofoby a anticikanisty!

Tyto cirkusy ale místo zábavy produkují spíše nenávist a místo úsměvu na tvářích vyvolávají atmosféru strachu. Jejich představení jsou sice zpravidla zdarma, ale komu by se chtělo navštěvovat cirkus, kde účinkující na rasistickém flašinetu hrají pořád dokola stejnou písničku s xenofobní a demagogickou rétorikou? Není divu, že se lidé snaží takové ,,umělce,, vypískat z ulic, namísto vřelého přivítání. Jinak tomu nebylo ani v sobotu 7.4.2012 na mosteckém sídlišti Chanov.

Do Chanova zavítal sedmdesátihlavý cirkus Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Místo nadšeného vítání však proti cirkusu protestovalo několik stovek odpůrců a odpůrkyň. Protestující dav vyjádřil svůj odmítavý postoj a to jak verbálně, tak transparenty, kterými vyzdobil cesty na sídlišti!

Neonacistický cirkus zde, se svým vystoupením, rozhodně neuspěl! Brzy si sbalil svá fidlátka a Chanov opustil aniž by při svých toulkách dosáhl výrazného úspěchu. Otázkou nyní je, zda si z toho cirkus provozovaný DSSS vezme ponaučení, nebo bude dál kočovat po různých městech, kde bude opakovaně narážet na antifašistický vzdor.


This entry was posted in ANTIFAŠISMUS, REPORTÁŽE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.