Z farmy bylo osvobozeno devět kuřat!

V neděli 29.1. 2012 v časných ranních hodinách osm aktivistů a aktivistek sdružených v EligeVeganismo proniklo na farmu pro chov brojlerových kuřat jižně od Santiaga a zachránilo zde devět kuřat. Tito ptáci zde byly poslední 3 měsíce intenzivně vykrmováni a čekaly na blížící se smrt. Na farmě, která se stala terčem útoku, je každou hodinu zabito 24 000 ptáků. Přibližně v pět hodin ráno aktivisté vnikli do haly

a odnesli si 3 slepičky a 6 kohoutků, které tak uchránili před porážkou. Zachráněná zvířata nyní žijí volně a nehrozí jim další zneužívání pro uspokojení lidských “potřeb”. Brojlerová kuřata jsou tradičně chována pro maso. Potravinářský průmysl se nás snaží přesvědčit, že tato zvířata existují jenom proto, aby uspokojila naše stravovací návyky, a odvrací tak naši pozornost od toho, že stejně jako každé jiné zvíře i kuřata touží po svobodě a uspokojování svých vlastních potřeb. Zachráněná kuřata si mohla poprvé ve svém životě užívat slunce a pobíhat po trávě.

Mnoha lidem něco takového připadá nesmyslné, ale přemýšleli jste někdy o tom, co znamenají první okamžiky svobody pro zvíře, které bylo doposud obětí útlaku? Pro zvíře, které vědělo, že někde za zdmi velkochovu, kde se nemohly ani pořádně protáhnout a proběhnout, je jiný a svobodnější svět? Tisíce zvířat nacpaných do hal velkochovů jsou pro jejich majitele pouhé číslo. My však nikdy nezapomene na jejich zoufalství a budeme i nadále zdůrazňovat náš závazek vůči těmto zvířatům a naši povinnost provádět další otevřené záchrany. Jedině tak můžeme zásadně změnit život těchto zvířat a zvýšit povědomí společnosti o tom, že je bezpodmínečně nutné brát ohled i na potřeby ostatních živých tvorů.

Prozatím se jednalo o nejrozsáhlejší otevřenou záchranu provedenou skupinou EligeVeganismo a první akci v Jižní Americe zaměřenou na záchranu kuřat. Naším cílem je šířit informace o tom, že za každým živočišným produktem se skrývá tvář zvířete, které kvůli jeho výrobě muselo trpět.

 

 

zdroj: http://directaction.info/

překlad: Ema Gruber

 

This entry was posted in CO SE PÍŠE JINDE, EKOLOGIE, KOMUNIKÉ, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.