Oceán plastů – alarmující francouzký dokument

Odpadky jsou pro současnou civilizaci stále větším problémem. Nejprve zaplavily pevninu a pak se s chutí pustily i do světových oceánů. V nich se s oblibou shlukují do obrovských plovoucích skládek, které hravě přerůstají rozměry největších evropských států. Miliardy lahví, bot a textilií se vaří v nestravitelné polévce, která ohrožuje potravinový řetězec v moři a v konečném důsledku může nepříjemně zasáhnout i život každého z nás.


A zatímco si vědci po celém světě lámou hlavu, jak se této obrovské špíny zbavit, tisíce živočichů umírají kvůli drastickým následkům otravy plastem.

Film Oceán plastů je opravdu šokující. Připomíná nehezkou realitu a představuje celou řadu problémů, které je nutné řešit. I přes to, že tento film mnohé vysvětluje a klade zajímavé otázky, má však také negativní stránky. Mezi nimi je například reprodukování iluze, že o řešení problému je potřeba žádat politiky, nebo že naše snahy mají směřovat k pouhé změně legislativy. Další problematickou částí filmu je to, že zde jsou prezentovány výsledky testů z pokusů na ulovených a zabitých tvorech z oceánu.

I přes některé negativní části filmu, jej však lze doporučit jako film zajímavý a přínosný. Pozitivní obsah totiž naprosto převažuje nad nedostatky. Určitě tedy člověk při zhlédnutí tohoto dokumentu nebude mít pocit, že zbytečně promarnil čas.

This entry was posted in EKOLOGIE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.