Mobilní kino na Ffud festu

Alerta plánuje další promítání Mobilního kina. Tentokrát se bude promítat v rámci Ffud festu, který proběhne 12. – 13.8.2011 ve městě Sereď. Součástí Mobilního kina bude i prezentace kampaně za snižování produkce odpadu a diskuze o odpadové problematice a možných alternativách. Asociace ALERTA bude mít na festivalu také informační stánek s tiskovinami a benefičními předměty.   

Mobilní kino bude v rámci Ffud festu promítat film Architekt odpadu

info o filmu:

Portrét amerického architekta Michaela Reynoldse, který se proslavil stavbami z odpadů, zaznamenával přední britský dokumentarista Oliver Hodge po tři roky.

Michael Reynolds staví přes tři desítky let s úspěchem velmi levné domy, které disponují vlastním zdrojem energie, vody i tepla. Využívá staré pneumatiky, plechovky od piva a skleněné láhve. Tato překvapivě skvěle fungující alternativa bydlení z dílny vystudovaného architekta a zastánce trvale udržitelného rozvoje z Nového Mexika přesto, anebo spíš právě proto, v USA neustále naráží na nejrůznější byrokratické překážky.

Celé tři roky zaznamenával režisér Oliver Hodge práci Michaela Reynoldse a jeho boj s americkými úředníky. Vypravil se s ním a s jeho partou podobně nadšených spolupracovníků i na tsunami zcela zničené Andamanské ostrovy, kde se jejich levné a účelné domky setkaly s velkým nadšením. Z celkových 350 hodin natočeného materiálu se tvůrcům nakonec podařilo sestříhat nesmírně živý a zajímavý portrét výjimečného muže a jeho splněného životního snu.

This entry was posted in MOBILNÍ KINO, NEZAŘAZENÉ. Bookmark the permalink.

0 Responses to Mobilní kino na Ffud festu

  1. Pingback: Asociace ALERTA | HLAS KREATIVITY A VZDORU