Najdi svoje místo ve městě

Na e-mail nám přišla tisková zpráva od skupiny KulKol, která dočasně squattovala opuštěný a chátrající dům v Brně. Podobné akce nám jsou velmi blízké, proto text tiskovky v plném znění zveřejňujeme.

Tisková zpráva skupiny KulKol

Ve čtvrtek 19.5. ve večerních hodinách proběhla v prostorách chátrajícího domu ve Spolkové ulici výstava fotografií a koncert folkových hudebníků na podporu letošního ročníku festivalu alternativní kultury a aktivismu ProtestFest. Cílem akce bylo upozornit na nevyužité městské objekty a také na rostoucí finanční zatížení kulturních akcí.

Skupina několika mladých lidí vystupujících pod jménem KulKol vlastními silami uspořádala ve vybydleném domě ve Spolkové ulici výstavu fotografií nevyužitých domů a objektů. „Jde o soukromé i městské domy na území města Brna, které jíž léta sledujeme. Není nám lhostejné, že zatímco někteří lidé žijí bez střechy nad hlavou či platí horentní částky za návštěvy brněnských klubů, chátrají nám před očima prázdné budovy… Rozhodli jsme se jim tedy vdechnout život, byť jen na chvíli..“ uvedla jedna z organizátorek.

Akci navštívilo asi 80 lidí včetně malých dětí a členů místní romské komunity. Po zahájení výstavy a veganském rautu proběhl akustický koncert několika hudebníků. Spontánně se o hudební doprovod postarala také skupinka mladých místních Romů. Koncert byl ukončen v deset hodin, účastníci po sobě nechali uklizený prostor a několik objektů výstavy.

„Rádi bychom v našich aktivitách pokračovali a učinili z výstavy putovní objekt. Nejen v Brně, ale i v dalších městech, kde se dlouhodobě problémy s chátrajícími objekty neřeší..“

fotografie z akce ↓↓↓

 

This entry was posted in AKCE, REPORTÁŽE, SQUATTING. Bookmark the permalink.