Aleš si přeje zveřejnit adresu

brno

Následující dopis napsal Aleš v Brněnské vazební věznici 16.6.2015. V dopise Aleš žádá o zveřejnění adresy, reflektuje svojí kauzu, vyjadřuje se k podnětu ke GIBSU a popisuje každodení pocity v cele.

Ahoj.
Odkud zase začít? No tak něco k mému obvinění:

Su obviněn z přečinu nedovoleného ozbrojování za kterým se jako smradlavej sliz táhne stín pokusu přehodnotit tento přečin na “zvlášť závažný zločin ve stádiu přípravy” (bez toho kouzelného slůvka teroristický). Co všechno tohle znamená popravdě nevím. Nicméně policie při domovní prohlídce v bytě, kde jsem se zdržoval u mě našla nejen legálně držené zbraně.

Tohle je fakt, kterej si nikdo nevymyslel aniž bych chtěl nějak stranit orgánům. Ta druhá část toho pokusného podezření je už jen a jen komplot a výplod fantazie hodný Agáty Christie. Nepíšu to proto, že se tím co jsem u sebe měl chci chlubit, ono to ve finále z mého pohledu není nic světoborného, ale ani nic zajímavého.

Já se svejma ideema, subjektivním pohledem su myslím dost osamocenej. Nejsu ani pacifista ani kolektivista. Na tohle téma by se dala vést dlouhosáhlá diskuze, kterou ale nechci rozpoutat na těchto stránkách. Jen snad abych trochu upřesnil, co tím myslím. Neodsuzuju nebo peohrdám člověkem jenom proto, že nesdílí stejný pohled jako já. Mám pocit, ale možná, že se pletu, že v našem prostředí se individuálnímu nebo individualistickému pohledu (postoji) na věc nedává moc prostoru. Jak jsem psal, bylo by to asi na dlouhou diskuzi a možná se taky šeredně pletu, protože vás vlastně nikoho vůbec neznám. Není to odsuzování nebo pohrdání nebo vyvyšování se, je to prostě jen jiný úhel pohledu a tímto bych to s dovolením ukončil.

Svoje myšlenky a pocity, si už uceluju delší dobu. Není to nic definitivního a snažím se je pozorovat a rozebírat ze všech možných úhlů. Proto je pro mě nade vše důležitá i osobní rovina vedle té politické, ale ta je teď jaksi přerušena betonem a mřížemi. Tak snad v lepších časech to budeme moci probrat osobně. Z toho všeho taky plyne můj zájem o to, když mi někdo napíše, většinou někdo, koho neznám, tak mě zajímá, co třeba čte za knížky, abych se mohl taktéž poučit a posunout někam dál.

Mým největším zdrojem zklíčenosti, která zatím není nijak významná, je absence mé oblíbené muziky, nádherná příroda, kterou tak miluju, má oblíbená místa, kam se velice rád vracím a kde rozjímám zahloubán do myšlenek o životě. Místa, kde filozofuji nad smrtí, láskou a nenávistí. Nebo myšlenky a pohledy někoho, s kým mě pojí láska k představám a snům o skutečném životě v mikrokosmu nekonečné anarchie.

Já už delší dobu nejsem vegetarián ani vegan. Pokud mám ale možnost, tak volím vege stravu. Tady v Brně je to možné si taktéž zvolit, ale musí to schválit lékař, u kterého jsem doposud nebyl. Pokud můžu porovnat stravu, tak tady v Brně je mnohem lepší než v Ruzyni, ale zatím nevím, jak vege. Množství je tak zhruba stejné. Víceméně dostatečné. S tím balíkem s jídlem, to musím nějak až časem vyšpekulovat. V Ruzyni bylo doslova vypsané, že v podstatě veškeré sojové výrobky jsou zakázané. Tady nevím, zatím. Takže to kdyžtak zatím neřešte. Nejlepší je, když člověk potká nějakého vegoše, co je už dýl zavřenej, a ten ví, jak to chodí.

Děkuji za informace o proběhlých sol. akcích, che che, ta moje mimořádná eskorta asi byla reakce na tyhle vaše akce. Hadi jedni, nelíbí se jim, když se na ulici tancuje a nikoho se nikdo neptá, jestli může. To mě hřeje. Jestli to jde, tak pozdravuj a poděkuj ode mě lidem ze Švédska, teda lidem… “extrémistům”

Adresu na mě klidně zveřejněte, ať mi může napsat někdo, koho neznám, anebo i někdo, koho znám. Mám takovej zvláštní pocit, že je mezi Moravou a Čechama resp. Prahou takové zvláštní napětí, spíše negativního smyslu. Myslím, že vás pražáky vnímáme jako takovou akademickou, intelektuální sílu, která určuje běh celého prostředí v celé republice. A myslím tím nejen antiautoritářské hnutí, ale tak obecně. Je na tom něco pravdy nebo je to jen jakýsi neoprávněný přelud?

Ty vole, to je otázka, jak se tak na ní dívám!

Ta fotka s tou slečnou a prasátkem ve vodě je kouzelná, takovéhle drobnosti mi dělají radost, protože člověk se na ni zadívá třeba za nějakej rok a rozbuší se mu srdce vzpomínkou, která vyobrazí konkrétní událost, nádhera, děkuji.

Chci se ještě vyjádřit k té iniciativě, která se podílí na podnětu ke generální inspekci a bla bla. Já, se přiznám, tomu vůbec nerozumím, ale z mého pohledu je to šaškec, kterého se nechci nijak účastnit. Asi je mi jasný, že se ten podnět vztahuje na celou kauzu, takže ať chci nebo ne, tak tam figuruju, nicméně pokud by to šlo zveřejnit, nemyslím nijak vyloženě útočně, ale prostě z pohledu mého postoje nechci mít nic společného s jakoukoliv demokratickou platformou, která se doprošuje spravedlnosti u orgánů a autorit. Na druhou stranu jsem četl v tom seznamu jméno Tereza Stöcklerová (socioložka), tak bych se chtěl zeptat, jestli třeba nevydala nějakou knížku, kterou bych si docela se zájmem přečetl. Číst Kellera už mě nebaví, tak by mě zajímal pohled ženy z mladší generace.

No, tak myslím, že jsem vás už zatížil dost se svejma pocitama a negativním postojem, ale snad sem vás neodradil a úplně neotrávil. Já tohle nepíšu s nějakou záští nebo s duší plnou nenávisti, právě naopak se snažím trochu přiblížit můj zřejmě egoistický, subjektivní, individualistický, nicméně pořád otevřený pohled.

Otevřený hlavně k sebereflexi.

Takže tolik prozatím informace z míst, kde tělo je v okovech, ale duchje volný jako dravec plachtící nad vrcholky hor, nad nespoutanou přírodou a čeká, až nadejde jeho čas.

Ahoj Antifénix, ahoj všichni, kdo to čtete, mějte se a napište.

Aleš Kočí 13.8.1978
Vazební věznice a ústav pro výkonu zabezpečovací detence Brno
P.O.BOX 99
625 99 Brno-Bohunice

____________

Převzato z webu antifenix.noblogs.org

This entry was posted in CO SE PÍŠE JINDE, General, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , . Bookmark the permalink.