Plameny hněvu zasáhly Řízkárnu (komuniké + video)

511238687_1280x960Na redakční e-mail nám přišlo další komuniké pod kterým byla podepsaná Síť revolučních buněk (SRB). Později přišel i odkaz na video z popisované sabotáže před Řízkárnou. Komuniké i video zveřejňujeme níže.

V neděli 15. března 2015 ráno proběhl žhářský útok proti dvěma autům, která zajišťují rozvoz jídel z pražské restaurace Řízkárna. Tato ohnivá sabotáž je našim příspěvkem k boji proti vykořisťování pracujících a proti diktatuře kapitálu. Majitel Řízkárny Vladimír Krulec je známý kapitalistický bastard. Stovkám lidí nezaplatil za těžkou práci, aby si mohl veškeré její plody přivlastnit. Hrubé vykořisťování, šikana, zastrašování – to jsou jeho metody. Hněv proměněný v útočnou akci je naše odpověď.

Bojujeme, ale nesnažíme se zachraňovat nebo organizovat druhé. Ohnivá sabotáž proti Řízkárně je naší podvratnou reakcí na svět poháněný kapitalistickými vztahy. Vyvěrá ze subverzivní praxe, která může být vyjádřena tisíci způsoby na různých místech. Dnes destruktivními plameny před Řízkárnou, zítra jinak a jinde. Kapitalistickými vztahy jsou prolezlé všechny životní oblasti. Nalézáme se tedy na rozlehlém bitevním poli. Všude na tomto poli je možné vyjadřovat náš podvratný vztah k diktatuře kapitálu. Společenské třídy, námezdní práce, státy. To vše musíme překonat. Na troskách stávající mizérie pak vyroste svobodný život. Kupředu!

buňka Plameny hněvu / Šíť revolučních buněk [SRB] – 15. 3. 2015

_______________________________________________

Pro spuštění vedea klikni na fotku ↓↓↓

511238687_1280x960https://vimeo.com/122343975
_______________________________________________

Redakční poznámka: Před zveřejněním bylo v komuniké opraveno několik gramatických chyb.

This entry was posted in CO SE PÍŠE JINDE, General, KOMUNIKÉ, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , , , , , . Bookmark the permalink.