Komuniké ke žhářskému útoku na policejní auto v Ústí nad Labem + související informace

plamenyNa email nám přišlo další komuniké podepsané Sítí revolučních buňek (SRB). Spolu s ním dorazila i žádost o umístění komuniké na našem webu. Následuje níže.

* * *

Komuniké ke žhářskému útoku na policejní auto v Ústí nad Labem

V solidaritě s anarchistickými vězni celého světa byl ráno v sobotu 30. 8. 2014 proveden žhářský útok na policejní auto, které stálo před stanicí v ulici Truhlářova v Ústí nad Labem. Akce se stala střípkem do mozaiky solidárních aktivit v rámci Mezinárodního týdne anarchistických vězňů. Ten byl vyhlášen na 23. až 30. 8. 2014.

Francesco Puglisi, André Mazurek, Yiannis Dimitrakis, Igor Olegovich Kharchenko, Rebecca Rubin, Bill Dunne, Nikos Maziotis a mnoho jiných známých i neznámých. Všichni byli uvězněni za své anarchistické postoje a činy. Žářský útok proti policejní technice je solidárním vzkazem zaslaným jim všem. Sdělení této přímé akce je prosté. V probíhající třídní válce státy zavírají do vězení osoby, co jim aktivně vzdorují. Vhodným projevem solidarity s vězněnými je proto pokračování v odporu. V odporu proti stejným cílům a stejnými prostředky, které často přátelé volili před vsazením do cel.

Je nezpochybnitelné, že smyslem vězení není jen izolace a podrobení zadržených. V širším smyslu je jejich úkolem působit i na ty co přežívají mimo vězeňské cely. Mají zastrašit každého vzdorujícího člověka a zlomit jeho vůli k protistátnímu boji. Anarchistické skupiny na celém světě ukazují, že dosáhnout takového cíle je prakticky nemožné. Zatímco státy vězní mnoho anarchistů a anarchistek, jiní i navzdory rizikům pokračují v povstalecké praxi. Žhářský útok v Ústí nad Labem mocným opět připoměl, že dusit naše přatelé mezi vězeňskými zdmi, neznamená udusit anarchistickou vůli k odporu. Naopak, každý projev státní represe proti anarchistickému hnutí zároveň oživuje další rebelské vášně. Projevují se v nejrůznějších přímých akcích a ty budou pokračovat dokud soudružky a soudruzi neopustí věznice.

buňka Proletářská solidarita / Síť revolučních buněk – 30. 8. 2014

* * *

Poznámky redakce webu:

Podle přístupných informací o žhářském útoku v Ústí nad Labem informovala některá oficiální média, ovšem bez ujasnění kontextu události. Příkladem je článek na Ústeckém deníku s názvem Žhář zapálil policejní auto u služebny

* * *

Doplnění:

Ústecký deník po jedenácti dnech od útoku informoval, že se ke žhářskému útoku přihlásila SRB. Informuje o tom článek Ke žhářskému útoku na policejní vůz se hlásí anarchisté

* * *

Na internetu se objevilo video, které možná souvisí s útokem na policejní auto v Ústí nad Labem. Informuje o tom web jailbreaking.noblogs.org

This entry was posted in CO SE PÍŠE JINDE, KOMUNIKÉ, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , , . Bookmark the permalink.