Přednášky o Ateneu v Brně a na Slovensku v Sereďi

Ateneo_logoNa Fluff festu v Rokycanech proběhla celkem povedená přednáška o komunitním centru Ateneo. Další plánujeme na 7. 8. 2014 do Brna a na 9. 8. 2014 do slovenského města Sereď, kde proběhne víkendový festival Ffud fest.

Ateneo funguje už téměř dva roky. To je dost dlouhá doba na to, abychom mohli hodnotit, jak moc se nám daří uvádět do praxe cíle, kvůli kterým Ateneo provozujeme. Toto centrum čerpá inspiraci jak z anarchistických projektů, které působily ve třicátých letech ve Španělsku, tak z projektů, jež nedávno působily či nyní působí v ČR. Ateneo je však projekt v některých ohledech jedinečný. Plní totiž specifické funkce v rozvoji antikapitalistické komunity a při překonávání společenské atomizace. Budeme přednášet nejen o tom, jaké funkce to jsou, ale i o teorii jejich rozšiřování. Řeč bude také o možnostech podpory Atenea.

Podpora Atenea na benefičním bazaru

Komunitní centrum Ateneo je samosprávný projekt nezávislý na dotacích státu, Evropské unie nebo podnikatelských subjektů, které vykořisťují druhé. Místo toho, abychom se stali závislými na prostředcích od institucí, které podrobujeme kritice, rozhodli jsme se stabilitu projektu zajistit skrze širší solidární síť podporovatelů a podporovatelek.

Tato síť zahrnuje desítky osob, které poskytují prostředky nezbytné na pokrytí provozních nákladů. Každý z nich si volí výši podpory i její formu. Někdo preferuje pravidelný měsíční příspěvek, někdo přispívá nepravidelně a jiní se zase orientují na organizaci benefičních akcí či distribuci benefičních předmětů. Všem za to velmi děkujeme. I vy jste Ateneo!

Jednou z možností jak podpořit Ateneo je benefiční bazar. Koná se nepravidelně a to nejen v Ateneu, ale i ve spřízněných klubech. Bazar bude i na koncertě v Brně a na Ffud festu na Slovensku. V nabídce bazaru bývají CDčka, desky, nášivky, mikiny, trička, knihy, nádobí, jídlo i jiné předměty. Z pravidla u nich není stanovená žádná pevná cena! Každý si může cokoliv odnést a přihodit do kasičky finanční příspěvek, jaký uzná za vhodné. Veškerý výtěžek je pak poskytnut na pokrytí provozních nákladů Atenea a na rozvoj jeho nekomerčního programu. Dary do benefičního bazaru jsou vítány. V bazaru je vždy na viditelném místě označená krabice, kam je možné dary odkládat.

Brno_7.8.2014

FFUD_2014

převzato z ateneo.cz

 

This entry was posted in AKCE, CO SE PÍŠE JINDE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged . Bookmark the permalink.