Na mosteckém magistrátu proběhly dvě protestní akce MSS (+ video)

indexVe dnech 8. a 9. 7. 2014 zorganizovala MSS dva protesty na mosteckém magistrátu. Akce byly dalším krokem v kampani, která reaguje na úřední šikanu sedmiletého Jakuba, jež se dopustila referentka Romana Vojtová. Předchozími kroky MSS bylo kolektivní předáni dopisu a dvojjazyčná výzva k odesílání protestních e-mailů.

Romana Vojtová pracuje na mosteckém magistrátu, kde se zabývá sociálně-právní ochranou dětí. Právě proto byly protesty směřovány sem. Jejich cílem bylo informovat o sporu další lidi, apelovat na ně, ať naši snahu podpoří a zvýší tím šanci, že R. Vojtová přizná pochybení a sjedná nápravu v souladu s cíli, které jsme definovali.

Během protestů se rozdávaly informační letáky, jak úřednicím v kancelářích, tak osobám, které přišli využít úředních služeb. O probíhajících akcích se MSS snažila Romanu Vojtovou informovat osobně. Ta s námi však nechtěla komunikovat a v úředních hodinách nám odmítla otevřít dveře své kanceláře. Místo toho povolala místní policejní hlídku a lživě nás obvinila z toho, že jsme jí prý ohrožovali. Tento krok nás zřejmě měl zastrašit, nicméně rozhodně nás nedokáže odradit od pokračování v boji. Ten bude pokračovat a brzy o něm budeme opět informovat.

Následuje video reportáž z protestů.

Pro spuštění videa klikni na následující obrázek. ↓↓↓

playProtesty MSS na magistrátu v Mostě 8. a 9. 7. 2014 from Alerta TV on Vimeo.

This entry was posted in CO SE PÍŠE JINDE, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , . Bookmark the permalink.