Rychlé vítězství SeaSol v boji o nevyplácenou mzdu v obchodě s potravinami

S radostí přinášíme informace o dalším vítězství Seattle solidarity network (SeaSol), skupiny, která se stala velkou inspirací pro Mosteckou solidární síť (MSS). Nový člen SeaSol Antonio pracoval v obchodě s potravinami ve čtvrti Center White dva velice náročné roky. Pracoval 6 dní v kuse, 72 hodin týdně, bez přestávek, bez jakýchkoliv příplatků za práci přesčas, a jeho mzda byla méně než 7 dolarů na hodinu (což je mnohem nižší částka než minimální mzda stát Washington). Když se Antonio dozvěděl o našem vítězství v Jumbo Buffet, rozhodl se také kontaktovat Seattle Solidarity Network.

Po dlouhé diskuzi a zkoumání případu, se SeaSol a Antonio dohodli, že budou bojovat o zpětné navrácení mzdy za posledních 30 týdnů, tedy 6710 dolarů pro Antonia.

V sobotu 27. července 2013 Antonio, jeho rodina a více než čtyřicet SeaSol členů, přišli do obchodu, aby vznesli svůj požadavek. Atmosféra byla velmi napjatá. Když šéf četl dopis, třásl se a rozhlížel se kolem na očividně nevlídné tváře, které soucítili s Antoniem. Šéf byl tak vystrašený naší přímou akcí, že okamžitě kontaktoval přítele právníka o pomoc. Jeho právník nám následující pondělí zavolal s velice slabými pokusy o vyjednávání.

Ve čtvrtek 8. srpna 2013 se šéf zloděj a jeho přítel právník setkali s Antoniem, jeho dcerou a dalšími členy SeaSol. Další pokusy šikany Antonia v otázce přijímání méně peněz byly zamítnuty a Antoniovi bylo na místě vyplaceno 6710 dolarů.

Neochvějný postoj, který představili SeaSol a Antonio v tomto boji, naše odmítnutí hrát právní hry s právníkem a bezchybně provedená přímá akce, to vše vyústilo v rychlé vítězství v tomto boji. Gratulujeme našemu novému kamarádovi Antoniu a díky všem, kteří se objevili na vymáhání pohledávky!

 

_____________________________

Přeloženo z webu seasol.net

This entry was posted in CO SE PÍŠE JINDE, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged , . Bookmark the permalink.