Socio-politická situace v Bělorusku a LGBTQ hnutí

Do mosteckého Atenea ve čtvrtek 27. 6. 2013 přijede návštěva z Běloruska. Bude zde přednášet o socio-politických a ekonomických změnách a situaci v postsovětském Bělorusku až do současnosti. Přednášející pohovoří o stabilitě autoritářského systému (zvětšující se legislativní tlak, závislost na Ruském monopolu, interakce s EU…), opozici (její slabosti a otázka politických vězňů…) i společnosti a jejích vzorcích chování.

Dále bude mluvit o tamějším LGBTQ hnutí. Pohovoří především o tom, jak toto hnutí jak čelí státní represi a přístupům společnosti. Přednáset bude Katerina Borsuk – občansko-společenská aktivistka od roku 2007. Aktivistka LGBT Lidsko-pravního projektu “GayBelarus” a Kulturní iniciativy “HOC”.

Součástí přednášky bude i výstava:

Fotografická série anglického fotografa Darona Alexa vypráví příběh mladých aktivistů, kteří se věnují otázkám kultury, ochrany lidských práv, novinářské nebo politické činnosti v Bělorusku. Snímky byly nafocené v Minsku v roce 2010. Řada z těch, kdo je zachycen na těchto snímcích již Bělorusko opustila, jiní zůstali bez ohledu na nepříznivé podmínky pro nezávislé aktivity v zemi a stále hájí svoje postoje.

Před zahájením akce proběhne od 18:30 komunitní veganská večeře

This entry was posted in AKCE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY and tagged . Bookmark the permalink.