Workshop blokády pomocí trubek na pažích

V Bratislavském klubu Obluda proběhne o víkend 11.-12.5. 2013 série zajímavých přednášek a workshopů. Na místě máme prostor pro prezentaci teorií a praxe naší asociace. Dále zde náš člen Lukáš Borl bude koordinovat workshop pro přímou akci. Workshop se bude zabývat jednou formou přímé akce a to blokádou pomocí trubek na pažích. Tato metoda je uplatnitelná například při snaze zastavit destruktivní těžbu, výstavbu kontroverzních projektů, nebo pri blokáde převozu různého materiálu či transportu zvířat.

Ve světe velmi populární technikou pro obtížné odstranení skupiny lidí z nejakého místa je vytvorení řetězu lidí roztažených podél silnice či okolo nejakého pevného objektu s rukami spoutanými uvnitř trubek na paže. Zatímco máte ruce „zamčené“ uvnitř trubky, policie vás nedokáže rozpojit a odstranit.

Namísto toho budou potrebovat zavolat speciální jednotku nebo hasiče, kterí jsou trénovaní a mají nástroje k odstranění každé trubky na paže – to vše může zabrát skutečně dlouhý čas, během kterého znemožníte nepříteli pokračovat v destruktivní činnosti.

 

This entry was posted in AKCE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.