Mobilní kino: Food not bombs – solidarita v praxi

Na pondělí 18. 2. 2013 Asociace ALERTA plánuje další promítání Mobilního kina v Mostě. Promítat se bude film z dílny Jana Hanuše, který odkrývá pozadí pražské skupiny Food not bombs, tedy solidární sítě, která poskytuje jídlo lidem v nouzi. Film se bude promítát v Mosteckém komunitním centru Ateneo. Vstup na promítání je zdarma a případná diskuze k tématu je samozřejmě více než vítaná. Těšíme se na tvou úcast!

Dokument Jana Hanuše se snaží přiblížit aktivitu Food Not Bombs, především skrz názory členů a členek této iniciativy. Ukazuje pohledy lidí, kteří vybírají vyhozené jídlo z kontejnerů u supermarketů ne proto, že by měli sami hlad, ale proto, aby z něj mohli uvařit teplé jídlo pro ty, kteří si uvařit nemají kde.

Film se iniciativu Food Not Bombs nesnaží idealizovat; snaží se o vyvážený přístup, o pohled do zákulisí a ukázaní činnosti Food Not Bombs v plné nahotě, včetně nenaplněných očekávání, zklamání a překážek.

http://janhanus.noblogs.org/
http://ateneo.cz/
http://food-not-bombs.cz/

This entry was posted in AKCE, ANTIKAPITALISMUS, MOBILNÍ KINO, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.