Ruce pryč od ruských antifašistů a antifašistek!

Mluvíš někdy s přáteli o tom, v jak špatné situaci se ocitli antifašisté v Rusku? Čteš novinky o tom, jak byl opět někdo zabit či uvězněn? Chceš s tím něco udělat? Něco, co by mohlo pomoci či mít reálný dopad? Pak přijď 25.ledna na solidární demonstraci na podporu pronásledovaných ruských antifašistů. Akce se uskuteční před ruským velvyslanectvím v Praze. V 15:30 je sraz na náměstí Interbrigády (Praha 6).

Postaráme se o to, aby alespoň někteří představitelé ruského státu, který se oficiálně hlásí k tradici antifašistického boje a porážce nacismu ve druhé světové válce, nemohli ignorovat náš hněv a nesouhlas se současným zacházením s antifašisty v Rusku. Ukažme jim, že pozorně sledujeme osudy lidí, jejichž aktivity se snaží ruský režim potlačit a zlikvidovat.

Nevidíme dovnitř struktury ruské byrokracie a nevíme jistě, jak moc může podobná akce ovlivnit její chování. Ale můžeme si být jisti tím, že se o ní dozví naši ruští kamarádi a některým z nich to snad i pomůže pokračovat dál v jejich boji.

Důležitý bude rovněž koncert, který se uskuteční večer po skončení demonstrace v Café na půl cesty a jehož smyslem bude vybrat peníze potřebné na zaplacení právníků, veganské stravy pro uvězněné antifašisty či kauce.

Solidarita je zbraní. A my ji držíme ve svých rukou!

Pátek 25.1.2012
15:30 sraz na nám. Interbrigády (Praha 6)
16:00 start protestního průvodu k ruskému ambasádě (nám. Pod Kaštany)
16:30 happening před ruskou ambasádou

20:00 Café na půl cesty
Benefice na podporu stíhaných ruských antifašistů – NOODWEER – d-beat/punk (nl) + support
http://www.greendoors.cz/cafe_na_pul_cesty/program


 


zdroj: http://antifasistickasolidarita.cz/

 

 


This entry was posted in AKCE, ANTIFAŠISMUS, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.