Stávkující ve školství, nejste v tom sami!

Jsme jedni z těch, kteří se při neustálém ohýbání zad ve škole i v zaměstnání pokoušeli narovnat, ale ne vždy byla vhodná možnost postavit se kolektivně za své zájmy. Vám se to však povedlo! Přestali jste být plně loajálními státními úředníky (tj. učiteli) a poslušnými studenty. Vláda a její patolízalové, škrty propagující ekonomové a nejrůznější skeptici, ale i ti, kteří již rezignovali na jakýkoliv vzdor, vás od stávky odrazují nebo se vás snaží shodit, rozdělit a zesměšnit.

Nepodléhejte jim! Nedělají nic proto, aby se vaše situace, i situace dalších pracujících, zlepšila. Nehrajte jejich hru, hrajte svou vlastní.

Vláda se zalekne jen silných protivníků a proto je třeba zesílit nátlak. Je třeba udeřit tak silně, aby ji to bolelo. Jen v takové situaci je možnost, že ustoupí a splní požadavky stávkujících.

Zkuste přesvědčit ostatní zaměstnance a studenty vysokých, základních i soukromých škol, pro rozšíření stávky – rozjeďte se za nimi. Zkuste prohloubit svoji stávku: rozšířením požadavků ve školství, ale i mimo něj! Podpořte zaměstnance dalších pracovišť v jejich požadavcích nebo zkuste přímo s nimi najít společnou řeč a aktivitu!

Nyní je šance si vydobýt více! Studenti a nepedagogičtí pracovníci – začněte prosazovat své vlastní požadavky i když s tím vedení školy nesouhlasí! Co vám chybí a co vám vadí víte nejlépe vy sami a teď máte možnost to změnit.

Využijte všechny efektivní prostředky tak, jak nám to ukazují například studenti a pracující ve Francii, Itálii nebo Řecku. Co třeba podpůrné blokády úřadů nebo rovnou okupace škol, budov odborů a radnic, když to bude účinné?

Konkurencí poháněná tvorba zisku vždy přivede některé firmy k tomu, aby si ukously z příjmů státu a to i na úkor platů řadových státních zaměstnanců a investic do sociální oblasti. Tyto firmy si najdou spojence z řad jakékoliv politické strany a v jakékoliv vládě. Naší starostí však musí být kvalita našeho života a ne to, jaká tvář zrovna vládne.

Nejrůznější odbory, politické strany a samozvaní zástupci se vás budou snažit využít ve svůj prospěch. Avšak svých požadavků se domůžeme jedině vlastními silami!

Nepropadejte skepsi. Máte naši podporu!

Ti, kteří nerezignovali a mají toho také dost!

 

……………………………………………………

pozn.: Text byl zaslán z kontaktu komunikee@gmail.com na redakční e-mail serveru alerta.cz s výzvou ke zveřejnění.

Text v PDF verzi k tisku je ke stažení > ZDE <

Další zajímavé informace ke stávce najdeš na webu priamaakcia.sk a také na protikapitalu.org

This entry was posted in ANTIKAPITALISMUS, CO SE PÍŠE JINDE, SOLIDARITA V PRAXI, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.