Mobilní kino v Ústí n./L. – 10.12.2012

Ústecká skupina Alerty plánuje další promítání Mobilního kina v místním Café MAX. V pondělí 10.12.2012 se zde bude promítat film Všichni možní sběrači a já. Stejně jako u předešlých promítání i tentokrát bude vstup zdarma. A i tentokrát bude dán prostor diskuzi nejen o obsahu promítaného filmu. Těšíme se na další příjemný večer, společně strávený při smysluplné aktivitě. Startujeme ve 20:00 a na opozdilce nečekáme!

Popis filmu:

Po různých koutech Francie sleduje Agnès Varda ve svém dokumentu paběrkovače, sběrače, shánlivce a vybírače popelnic. Z nutnosti, jen tak náhodou anebo pro přežití sbírají tito lidé věci, které jiní odložili.

Ve filmu Agnès zastavuje ve venkovské i městské krajině, na burgundské vinici, na pláži, u zelného pole. Na těchto místech zpovídá rozličné „paběrkáře“, tuláky, nuzáky i obyčejné lidi, špičkového šéfkuchaře, squattery, umělce tvořícího z materiálu nalezeného na skládce a také intelektuála, který považuje vybírání popelnic za součást každodenního života…Všichni tito lidé mají jedno společné – sběračtví je významnou součástí jejich života!

Dokument je nejen představením alternativních způsobů získávání potravy, oblečení a jiných věcí denní spotřeby. Je zároveň také připomínkou toho jak moc konzumní společnost plýtvá jídlem a věcmi, které zbytečně končí v popelnicích, na skládkách a ve spalovnách.

Asociace ALERTA je v kontaktu s lidmi, kteří nyní obléhají objekt Vežnice Raportice a vyjadřují zde podporu vězněnému Romanovi Smetanovy. Sledujte náš web, kde budeme v on-line zpravodajství postupně zveřejňovat informace z místa probíhající akce. Roman potřebuje naší podporu a solidaritu. Naváhejme mu jí poskytnout! Neváhejme jí ale poskytnout ani dalším lidem, kteří jsou vězněni nebo jinak stíháni z politických důvodů.
This entry was posted in AKCE, MOBILNÍ KINO, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.