Mobilní kino v Mostě a v Ústí n/L. – 19.11.2012

Mobilní kino bude v pondělí 19. listopadu 2012 promítat hned na dvou místech v severních Čechách. Od pěti hodin odpoledne v mosteckém Komunitním centru Ateneo to bude film Všichni možní sběrači a já a od osmé večerní pak v Ústí nad Labem v Café MAX bude promítnut dokumentární film Edge. Na obě akce je vstup zdarma. Případná diskuse po promítání filmů na daná témata je samozřejmě možná a vítaná.

Všichni možní sběrači a já

(Dokumentární film,  Francie, 2000, 82 min, Režie: Agnès Varda)

Po různých koutech Francie sleduje Agnès Varda ve svém dokumentu paběrkovače, sběrače, shánlivce a vybírače popelnic. Z nutnosti, jen tak náhodou anebo pro přežití sbírají tito lidé věci, které jiní odložili.

Ve filmu Agnès zastavuje ve venkovské i městské krajině, na burgundské vinici, na pláži, u zelného pole. Na těchto místech zpovídá rozličné „paběrkáře“, tuláky, nuzáky i obyčejné lidi, špičkového šéfkuchaře, squattery, umělce tvořícího z materiálu nalezeného na skládce a také intelektuála, který považuje vybírání popelnic za součást každodenního života…Všichni tito lidé mají jedno společné – sběračtví je významnou součástí jejich života!

Dokument je nejen představením alternativních způsobů získávání potravy, oblečení a jiných věcí denní spotřeby. Je zároveň také připomínkou toho jak moc konzumní společnost plýtvá jídlem a věcmi, které zbytečně končí v popelnicích, na skládkách a ve spalovnách.

Komunitní centrum Ateneo, Vítězslava Nezvala 2815/41 (naproti 8. ZŠ), Most – od 17:00

[singlepic id=3 w=500 h=700 float=center]

Edge

(Dokumentární film, Německo, 2009, 82 min, Režie: Michael Kirchner, Marc Pierschel)

Dokumentární snímek, jenž popisuje vznik a vývoj subkultury Straight Edge, který odstartovala před 28 lety kapela Minor Threat se svou písní Straight Edge. Je to subkultura, která je spojována s abstinencí alkoholu, tabáku, dalších drog a promiskuitního sexu. Protože původ se datuje na počátek roku 1980, myšlenky, názory se šíří po celém světě i přes punk a hardcore scénu. Prostřednictvím rozhovorů s hudebníky, kteří přímo formovali myšlenky Straight Edge, tak divák sleduje pohledy těchto lidí na scénu v počátcích ve srovnání s dneškem, proč a jak je důležité, co dokáže v životě člověka změnit. Hovoří o problémech jako je násilí, sexismus a netolerance, která vznikla v rámci Straight Edge. Navíc zkoumá životy devíti lidí, kteří se hlásí k Straight Edge. Jejich důvody sahají od negativních zkušeností s drogami, udržení si zdravého životního stylu, ale tak dění na politické scéně. Jak začali lidé objevovat Straight Edge? Jaký je pohled ženy v této subkultuře? Jak mainstreamové kultury vnímají toto hnutí? I na tyto a další otázky hledá Edge odpovědi.

Café MAX, Pivovarská 1938/3, Ústí nad Labem – od 20:00

[singlepic id=2 w=500 h=700 float=center]

This entry was posted in AKCE, MOBILNÍ KINO, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.