Mobilní kino v Ústí n/L. – Převzetí – 29.10.2012

Mobilní kino plánuje další promítání v Ústí nad Labem. Tentokrát si přiblížíme dělnické boje v Argentině, kde dosáhly velké intenzity během ekonomické krize a pokračovali o po jejím „překonání“. Promítat budeme 29.10.2012 od 20ti hodin v ústeckém Café Max, které najdete v Pivovarské ulici 1938/3. Stejně jako předchozí promítání, bude i toto zdarma a na místě budou k dispozici publikace Asociace ALERTA. 

 

* * *

Převzetí / The Take

Třicet nezaměstnaných obráběčů autosoučástek z předměstí Buenos Aires jednoho dne nakráčí do své uzavřené továrny, rozbalí karimatky a odmítá odejít. Jediné, co požadují, je znovurozjetí výroby.

Avšak tento jednoduchý čin – převzetí – má sílu postavit debatu o globalizaci na hlavu. Dělníci, vyzbrojeni pouze praky a udržujíce víru v dílenskou demokracii, čelí šéfům, bankéřům a celému systému, který vidí jejich milované fabriky jenom jako kupu železa určenou do sběru. Tvůrci filmu, Avi Lewis a Naomi Klein zavedou diváky do životů dělníků a jejich rodin, kteří musí bojovat za svoji práci a důstojnost proti továrníkům, politikům a soudcům. Výsledkem je politický thriller z reálného života, který vrhá dělníky proti místní vládnoucí elitě a mocným sílám globálního kapitalismu.

 

This entry was posted in ANTIKAPITALISMUS, MOBILNÍ KINO, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.