Zažij město jinak – bez nakupování a bez peněz

Projekt Bezpeněžní zóny je rozjetý vlak do kterého můžeš nastoupit i ty a udávat přitom jeho směr a obsah. Tentokrát se řítíme na akci Zažít město jinak, která proběhne 22.9.2012 v ulicích Prahy. Nastup, pojeď s námi a zapomeň na jízdenky nebo poplatky! Alespoň na chvíli zpochybňuj svět nakupování a prodeje. Něco přines nebo vytvoř – cokoliv si odnes nebo spotřebuj! Sejdeme se na Žižkově a pořádně si to užijeme.

Zažij město jinak a poznej své sousedy!

Zažít město jinak je oslavou veřejného prostoru, který je určen ke společnému sdílení a poznávání. Ulice se otevřou lidem a vytvoří se místo, kde se lze bezpečně a pohodlně pohybovat pěšky a na kole, užít si hudbu, jídlo a zábavu s přáteli či sousedy. Slavnost zahájí tradiční Velká podzimní cyklojízda z Václavského náměstí.

Sousedská slavnost Zažít město jinak se každým rokem rozrůstá. Do letošního sedmého ročníku se zapojuje více než 20 pražských čtvrtí s vlastním programem! Zatímco prvotní ročníky probíhaly na Smetanově nábřeží a na Vinohradech a program vytvářelo sdružení Auto*Mat, nyní si může vlastní slavnost uspořádat každý přímo ve svém okolí. Společným sloganem je proto „Poznej souseda – sdílejte společný prostor a inspirujte se navzájem“.

kde? >  Praha – Žižkov –  mezi ulicemi Bořivojova, Krásova a Ježkova

kdy? > 22.9.2012 od 13:00 do 19:00

Informace o projektu Zažít město jinak > ZDE <

Bezpeněžní zóna – Co to je? Jak to probíhá? > ZDE <

This entry was posted in AKCE, BEZPENĚŽNÍ ZÓNA, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.

0 Responses to Zažij město jinak – bez nakupování a bez peněz

  1. Pingback: Asociace ALERTA | HLAS KREATIVITY A VZDORU