Asociace ALERTA na Fluff festu v Rokycanech

Ve dnech 20.-22.7.2012 proběhne v Rokycanech další ročník festivalu Fluff fest. Asociace ALERTA akci podpoří několika aktivitami. V areálu festivalu bude informační stánek kampaně Čistá alternativa, u kterého v pátečních  odpoledních hodinách proběhne prezentace kampaně a diskuze o problematice odpadů (nejen) na festivalech. Další aktivitou bude zajišťování sběru kovového odpadu (plechovek atd.) a jeho svoz k následné recyklaci.

 

………………………………….

Prezentace kampaně Čistá alternativa

& diskuze o problematice odpadů (nejen) na festivalech

Čistá alternativa je kampaň, která se orientujeme na problematiku produkce a zpracování odpadů. Podobně jako různé nevládní organizace či občanská sdružení i tato kampaň kriticky přistupuje ke skládkám, spalovnám odpadů a nesmyslnému plýtvání surovinami, které se zbytečně proměňují v odpad. Čistá alternativa však k problematice přistupuje z antikapitalistické perspektivy a orientuje se především na taktiky přímé akce, které vnímáme jako alternativu k zastupitelské demokracii a „militantnímu lobbingu“ nevládních organizací. O smyslu, cílech a strategiích kampaně Čistá alternativa promluví člen Asociace ALERTA, Lukáš Borl.

Po prezentaci kampaně bude následovat diskuze o problematice produkce a zpracování odpadů na alternativních festivalech, mezi které lze zařadit i Fluff fest. Na konkrétním příkladě se bude možné seznámit s faktickými problémy a diskutovat o jejich možném řešení.

start: pátek 20.7.2012 od 17:00

poznámka 1: Prezentace bude probíhat v českém a anglickém jazyce!

poznámka 2: Máš-li zájem pomoci se separací, sběrem a svozem kovového odpadu v areálu Fulff festu, stav se za námi na stánku. Rádi_y tě přijmeme do našeho týmu. Rádi_y ti poskytneme informace a potřebné věci.

This entry was posted in AKCE, EKOLOGIE, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.