Bezpeněžní zóna neproběhla, ale nezoufejme!

Bezpeněžní zóna, která měla proběhnout 1.7.2012, nakonec neproběhla. Omlouváme se všem co se na ní těšili. Důvodem neuskutečnění akce byla naše účast při solidární akci před vilou Milada. Asi 40 lidí Miladu 30.6.2012 osquattovalo po odpoledním pikniku, který probíhal nedaleko vily. Uvnitř Milady pak proběhl koncert, který byl narušen brutálním policejním zásahem. V Miladě bylo zadrženo několik desítek lidí.

Někteří ze zadržených byli při zásahu policie v Miladě zraněni. Další část lidí zůstala do druhého dne na střeše odkud slezla až po té co policie umožnila squatterům a squatterkám vzít si své osobní věci, které ve vile po zásahu zůstaly. Brzy přineseme podrobnější video-reportáž z průběhu squatterské akce a brutálního policejního zásahu!

Děkujeme všem za pochopení, že Bezpeněžní zóna tentokrát neproběhla, protože jsme se rozhodli/-y vyjádřit podporu našim přátelům na střeše Milady. Tento bývalý squat již třetím rokem od vyklizení dále chátrá bez zájmu vlastníka. Sobotní akce tak byla dobrým způsobem jak na tento problém poukázat právě na smutné třetí výročí vyklizení  Milady.

Nezoufejte ale! Další Bezpeněžní zóna se již plánuje stejně jako se plánují po celém světě squatterské akce, které oživují chátrající mrtvé domy.

This entry was posted in BEZPENĚŽNÍ ZÓNA, SOLIDARITA V PRAXI, SQUATTING, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.

0 Responses to Bezpeněžní zóna neproběhla, ale nezoufejme!

  1. Pingback: Asociace ALERTA | HLAS KREATIVITY A VZDORU