Mobilní kino v Nové Pace: Konzumní děti

Mobilní kino je v neustálém pohybu! Tentokrát bude promítat v pod krkonošském městě Nová Paka, kde bude 28.4. 2012 promítnut film: Konzumní děti aneb komercionalizace dětství. V současné době zde žije v USA sto padesát dva milionů dětí do 12 let. Není proto divu, že právě děti se staly ideální kořistí výrobců a obchodníků, kteří se snaží tento nevídaně obrovský počet zákazníků oslovit a získat za každou cenu.

Obchodníci se zaměřují speciálně na děti, protože v nich vidí neustále rostoucí kupní sílu – částky, které v současné době vydávají za zboží od oděvů po hudbu a elektroniku, dosahují výše okolo čtyřiceti miliard dolarů.

Ale asi nejdůležitějším důvodem, proč se obchodníci zaměřují na děti, je množství dospělých, které děti do dvanácti let při nákupech ovlivňují – tato skupina utratí astronomickou částku sedmi set miliard dolarů ročně, což je přibližně součet ekonomik sto patnácti nejchudších zemí světa.

Kvůli jejich kupní síle a kupnímu vlivu začali obchodníci a tvůrci reklamy vymýšlet stále rafinovanější strategie, jak se dostat k jejich penězům. Často jsou to právě děti, které rozhodují, jaké si rodina pořídí auto, počítač, telefonní tarif a také kde stráví dovolenou.

Pozn: součástí promítání bude i veganské občerstvení!

 

28.4.2012 od 16:00

Eden centrum

Pivovarská 1820, Nová Paka

Událost na facebooku – ZDE –


This entry was posted in AKCE, MOBILNÍ KINO, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.