Antifašistická blokáda v Drážďanech

Také letos se v únoru bude v Drážďanech konat tradiční pochod organizovaný nacionalistickým a neonacistickým hnutím. Ani tentokrát tato sešlost nebude bez odezvy. Tisíce antifašistů a antifašistek plánují blokádu pochodu. Asociace ALERTA vyjadřuje této antifašistické blokádě morální podporu. Blokádu podpoříme také organizací informačního setkání s německými antifašisty, které proběhne v sobotu 28.1.2012 od 15:00 v Experimentálním prostoru Mumie v Ústí nad Labem. Někteří a některé z nás také plánují blokádu podpořit aktivní účastí. Stejně jako tisíce lidí z Německa, Polska a dalších zemí, odmítáme akceptovat provokace krajně pravicových si

Proč Drážďany?

13. únor se stal v Drážďanech symbolem hned po bombovém útoku za Druhé světové války. Symbolem, který byl v minulosti často zneužíván k propagandistickým účelům (neo)nacistického hnutí a dalších sil ultrapravice. Počty obětí a události jimi byly výrazně zkresleny za pomoci falešných svědectví, která jsou částečně nekriticky přijímána dodnes. Vznikl tak mýtus Drážďan jako nevinného města, které během války bylo bezohledně bombardováno bez vážného důvodu. Ve skutečnosti toto město v době 2. světové války hrálo významnou roli v podpoře nacismu a to nejen rozvojem válečného průmyslu. Při bombardování jistě došlo k mnoha ztrátám na životech. Nelze však akceptovat snahy ultrapravice zneužít tyto události k propagaci nacionalismu, neofašismu a neonacismu. Nelze akceptovat ani snahy vykreslovat nacistické agresory jako nevinné oběti.

Antifašistický odpor roste

Drážďanský pochod každoročně přiláká tisícihlavý krajně pravicový dav z velké části tvořený neonacistickým hnutím. Tento fakt však vede také k růstu antifašistického odporu. V roce 2006 byl ultrapravicový pochod poprvé donucen se stáhnout. Úspěšný antifašistický trend od té doby pokračoval a antifašistickou blokádu vždy podpořily tisíce lidí. Pokračujme v tomto úspěchu. Nedovolme krajní pravici expandovat a šířit strach v ulicích.

Žádný prostor pro lži o dějinách!
Žádný prostor pro neonacistický teror!

↓ ↓ ↓

PLÁNOVANÉ AKCE: ↓ ↓ ↓

28.1.2012 – informačního setkání s německými antifašisty – od 15:00 v Experimentálním prostoru Mumie v Ústí nad Labem.


25. ledna 2012 (od 19 do 22hod.) – Praktický nácvik blokády – trénink lidských řetězů, workshop o různých možných scénářích, taktice policie, metodách kladení pasivního odporu atd.
Místo: Chemiefabrik, Petrikirchstrasse 5, 01097 Drážďany

3. února 2012 (od 17 do 20hod.) – Další praktický nácvik blokády
Místo: Gewerkschaftshaus, Schützenplatz 14, 01067 Drážďany

13. února 2012 – Blokáda menšího neonacistického pochodu a procházka “Po stopách národně-socialistických zločinců” (od 13hod)

18. února 2012 – Blokáda hlavního neonacistického pochodu

——————————–

pozn. Asociace ALERTA vyjadřuje podporu antifašistickým blokádám v Drážďanech, což ale neznamená, že vyjadřujeme podporu všem, kdo se jich účastní! Stalinisty, trockisty, sociální demokraty, zelené ani další příznivce stranické a státotvorné politiky rozhodně za partnery hodné podpory nepovažujeme. Jejich účast na blokádách se sice dá očekávat, ale Asociace ALERTA bude působit mimo jejich kruhy. Podporavat budeme především části blokády iniciované antiautoritáři a antiautoritářkami.

This entry was posted in AKCE, ANTIFAŠISMUS, VŠECHNY PŘÍSPĚVKY. Bookmark the permalink.

0 Responses to Antifašistická blokáda v Drážďanech

  1. Pingback: Asociace ALERTA