Mobilní kino: Promítej i ty!

Mobilní kino je kulturně-vzdělávací projekt fungující v rámci Asociace ALERTA. Tento projekt se zaměřuje na promítání filmů s různou tématikou – od historie a sociologie, přes ekologii a kritiku konzumní společnosti až po tématiku lidských práv.  

Mobilní kino využívá improvizace v neprozkoumaném terénu a jeho základní charakteristikou je jeho mobilita. Kino tedy není vázané na jedno konkrétní místo či prostor, ale je v neustálém pohybu mezi různými prostory, městy, lokalitami. Mezi místy, kde je Mobilní kino provozováno, najdeme jak kluby, hospody, čajovny a kavárny, tak školy a galerie, nebo třeba náměstí a ulice mezi paneláky na sídlištích. Promítání filmů v Mobilním kině je zpravidla ZDARMA, nebo za případný (dobrovolný!) solidární příspěvek na podporu aktivit kina nebo jiných aktivit Asociace ALERTA.

Víš o zajímavém filmu a chceš, aby ho viděli další lidé? Zaujala tě proběhlá promítání Mobilního kina a máš zájem, aby se promítalo i ve tvém okolí? Chceš promítat filmy, ale nemáš potřebnou techniku, zkušenosti nebo kolegy či kolegyně pro spolupráci?

Asociace ALERTA ti může poskytnout nejen rady a kopie filmů, ale také  technické zázemí. Sdílení zkušeností je pro nás samozřejmostí. Promítej i ty! Napiš nám na alerta(zavináč)safe-mail.net a domluv se s námi na koordinaci Mobilního kina ve tvém okolí.

Informace o proběhlých a plánovaných akcích Mobilního kina najdeš → ZDE ←


This entry was posted in MOBILNÍ KINO. Bookmark the permalink.

0 Responses to Mobilní kino: Promítej i ty!

  1. Pingback: Rozhovor s Lukášem Borlem z Asociace ALERTA | GreenAction

  2. Pingback: Asociace ALERTA (AA)