Přednáška, výstava a promítání o squattingu

Co je to squatting? Kdo jsou squatteři a z jakých důvodů obsazují prázdné budovy? Čím může být squatting společensky prospěšný a proč je trnem v oku vládnoucích? Na tyto a mnohé další otázky se pokusí Lukáš Borl odpovědět v přednášce spojené s výstavou, promítáním a diskuzí.

Start je v neděli 4.9. 2011 od 18:00 hodin v Ústí nad Labem v klubu Circus. Akci pořádá (v rámci kampaně  Živé město) organizace Severní komuna ve spolupráci s asociací Alerta. Na programu bude:

Výstava Squaty a autonomní centra

Výstava obsahující několik desítek barevných fotografií z celého světa a informační panely popisující, jak smysl squattingu, tak historii některých squatů.

Přednáška Úvod do squatting + přednáška o dánském autonomním centru Ungdomshuset

Přednáška o historii Ungdomshuset a událostech, které vedly až k vystěhovaní jeho provozovatelů/-ek a likvidaci domu na popud xenofobní  církve.

Promítání filmu „69“

Dokumentární film „69“ poskytuje unikátní pohled do dánského domu mládeže Ungdomshuset. Režisér Nikolaj Viborg a kameramanka a asistentka režie Ditte Marie Nielsenová se pohybovali uvnitř Undomshuset a natáčeli vývoj posledních šest měsíců před jeho vyklizením.

 

This entry was posted in AKCE, MOBILNÍ KINO, SQUATTING. Bookmark the permalink.