Mobilní kino v Lounech – 26.6.2011

V neděli 26.6.2011 bude v Lounech promítat Mobilní kino. Podívat se můžete na film The Weather Underground . Promítání proběhne ve zkušebně v ulici Táboritská – nedaleko restaurace Infinity. Start je v 18:00 hodin a vstup je zdarma!


informace k filmu: The Weather Underground

“Ahoj, teď vám přečtu deklaraci vyhlášení války… v následujících 14 dnech budeme napadat symboly a instituce amerického bezpráví.” Bernardine Dohrn

Těmito slovy před téměř čtyřiceti lety oznámila skupina mladých amerických radikálů svůj záměr svrhnout vládu USA. V tomto dokumentu bývalí členové organizace The Weather Underground Bernardine Dohrn, Bill Ayers, Mark Rudd, David Gilbert a Brian Flanagan sami promluví o tom, co zapříčinilo fakt, že se staly v záznemech F.B.I. jedněmi z nejhledanějších nepřátel státu.

V roce 1969 se od protiválečné organizace Studenti za demokratickou společnost odštěpila radikální frakce, která dala základ organizaci The Weather Underground. Weathermens, jak si také říkali, došli k závěru, že jedině militantní akce mohou zastavit vládou podporovaný rasismus, válku ve Vietnamu a svrhnout kapitalistický systém. Během první poloviny 70. let skupina provedla řadu útoků na vládní instituce a další cíle a pomohla uprchnout z vězení hrdinovi tehdejší kontrakultury Timothy Learymu.

Film je vynikající sondou do prostředí radikální levice konce 60. a začátku 70. let, vznášející mnoho závažných otázek, které jsou aktuální i pro dnešní antikapitalistické hnutí.

Kromě již zmíněných bývalých členů Weathermen Underground, je ve filmu poskytnut prostor i pro výpovědi bývalých členů strany Černých panterů, kritikům Weathermen Underground z řad studentské levice i bývalým agentům F.B.I., kteří byli proti Weathermens nasazeni.

→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→→

pozn: Promítání tohoto filmu asociace Alerta rozhodně nepovažuje za vyjádření souhlasu se vším co ve ve filmu zazní ani s myšlenkami a akcemi skupiny Weathermen Underground! Film promítáme z důvodu jeho informační hodnoty a jeho potenciálu rozvíjet diskuzi, nikoliv z toho důvodu, že by se Alerta ztotožňovala se všemi cíli aktérů a aktérek, jenž ve filmu vystupují!

 

This entry was posted in AKCE, MOBILNÍ KINO. Bookmark the permalink.