Výzva k aktivní obraně

Na základě aktivní komunikace s částí janovského obyvatelstva a základě vyhodnocení předcházejících událostí se sdružení Alerta rozhodlo vyhlásit otevřenou výzvu k aktivní obraně před případnými provokacemi Dělnické strany (DS), ke kterým by v budoucnu mohlo opakovaně dojít. K prozatím poslednímu proniknutí DS na janovské sídliště došlo 24.1. 2009 a naprostá většina obyvatelstva tehdy respektovala apel pana Radka Grunzy i dalších aktivistů a aktivistek. Apel spočíval ve výzvě, aby obyvatelstvo na provokace DS nereagovalo a jen přihlíželo. Přehlédneme-li několik téměř bezvýznamných projevů verbálního odporu vůči DS, tak opravdu nebyla zaznamenána žádná výraznější reakce na aktivity DS ze dne 24.1.2009. Skupina tvořená lidmi z DS, tak mohla bez vážnějších překážek a za asistence policie projít Janovem a šířit strach. Sami svou aktivitu prezentují jako iniciativu s monitorovacím charakterem, jejímž cílem má být pomoc obětem problémové části janovského obyvatelstva. Skutečnost je však taková, že nepřicházejí do Janova pomáhat obětem útlaku, ale naopak šířit další útlak a to v podobě rasistického zastrašování namířeného zejména na romskou komunitu a další etnické menšiny žijící Janově. Přicházejí a komplikovaný problém převádějí do svého značně zjednodušujícího, zavádějícího a “černobílého” pohledu. Výsledkem je demagogické přisuzování problematického chování všem janovským Romům bez výjimky i přesto, že část z nich je často také obětí toho nežádoucího chování, které navíc mnohdy vychází i z řad majority a ne jen Romů.

Akce DS, tedy nemohou být vnímány jako reálná pomoc při zkvalitňování života v Janově. Naopak! Měly by být vnímány jako další problém. V komplexnosti problematiky, která má ekonomicko-politický – tedy sociální základ nelze rasismus považovat za řešení, ale za překážku, která vytváří nepříjemnou bariéru.

Na základě výše uvedeného sdružení Alerta považuje nečinné ignorování aktivit DS za krok nezodpovědný a v podstatě pasivně podporující rasisty a rasistky, aby dál pokračovali/-y ve své činnosti, případně zintenzivněli/-y její útočný a provokační charakter.

Sdružení Alerta proto tímto otevřeně vyzývá janovské obyvatelstvo k aktivní obraně před dalšími případnými provokacemi rasistické Dělnické strany. Tato strana se stává dalším z mnoha problémů janovské lokality a mělo by to tedy být obyvatelstvo Janova, které tomuto problému bude vlastními silami čelit – nikoliv státní instituce, policejní složky, nebo osobnosti mafiánského podsvětí. Sdružení Alerta je vedle této otevřené výzvy k obraně také ochotné se do této obrany aktivně zapojit. Kontaktujte nás proto prosím v případě zájmu o spolupráci na alerta(zavináč)safe-mail.net, abychom se mohli/-y domluvit na konkrétní podobě učinné obrany.

Rasisté a rasistky již nesmí dostat prostor pro šíření strachu a nenávisti !!!

This entry was posted in ANTIFAŠISMUS. Bookmark the permalink.