Scream fest II. → 17.9.2011

Po roce v Mostě opět proběhne ScreamFest. Festival, jehož snahou je propojit protest a angažovanost s tvořivou zábavou, uměním a alternativní kulturou. Hlavním tématem letošního ScreamFestu je protest proti záměru vystavět spalovnu komunálního odpadu v Komořanech. Plánovaný projekt spalovny totiž považujeme za jeden z nejhorších způsobů, jak nakládat s komunálním odpadem v ústeckém kraji. To především kvůli negativním dopadům, které by provoz spalovny představoval pro společnost a životní prostředí.

Výstavbu spalovny v Komořanech plánuje od konce roku 2010 společnost United Energy a.s. Letošní Scream fest navazuje na sérii aktivit, které mají nejen zamezit výstavbě spalovny, ale také podpořit alternativní řešení v oblasti odpadového hospodářství. Odpadová politika města Most, a nejen jeho, naprosto selhává ve snahách šetrnými způsoby minimalizovat odpad na skládkách. Namísto toho se orientuje na podporu kontroverzních projektů jako je spalovna. Jedním z cílů Scream festu je proto propagace skutečných alternativ ke skládkování a spalování odpadu. Za tyto alternativy považujeme především podporu prevence vzniku odpadu, zkvalitnění recyklačního systému, kompostování bioodpadu a také projekty mechanicko-biologické úpravy odpadu.

Žádné ze jmenovaných alternativ se na Mostecku nedostává takové podpory jako kontroverzním podnikatelským záměrům, které přinesou zisky úzké podnikatelské elitě na úkor našeho zdraví a na úkor životního prostředí.

V sobotu 17.9.2011 se sejdeme v ulicích města Most, abychom společně vyjádřili své rozhořčení a prezentovali konkrétní návrhy toho, jak by mělo vypadat odpadové hospodářství orientované na ekologicky a sociálně šetrnou minimalizaci odpadu.

Pracovní skupina pro organizaci Scream festu – 3. září 2011

________________________________________________________

↓ ↓ ↓

Akci podpoří také hudební soubory. Účast přislíbili/-y zatím níže jmenovaní hudebníci a hudebnice a další možná brzy přibudou!

↓  ↓  ↓

Esazlesa – screamo hardcore 

Potmě – rap

Dwarf sound system – tekkno 

Avelon – post hardcore 

Kopec šišek – death-folk

Frapuchinko – rap

Random terror soundsystem – tekkno

Keep on rotting – death-acid

Sh!t crew – drum ‘n’bass

↓  ↓  ↓

Součástí Sream festu opět bude průvod centrem Mostu, tématické workshopy, diskuze, informační stánky a další zajímavosti!

↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓

vzpomínka na Scream fest I. na youtube:

 

↓  ↓  ↓

Reportáž s fotkama z minulého Scream festu je → ZDE ←

↓  ↓  ↓

 

This entry was posted in AKCE, EKOLOGIE, SCREAM FEST. Bookmark the permalink.

0 Responses to Scream fest II. → 17.9.2011

  1. Pingback: Remix » Scream fest v Mostě podruhé